Mar. Lázně – BK Kladno 101:81 (56:51)

V sobotním zápase se kladenští basketbalisté představili na hřišti Mariánských Lázní, se kterými měli dobrou zkušenost ze začátku sezony, kdy jim uštědřili porážku o 47 bodů. I proto se počítalo s výhrou. Skutečnost ale byla jiná. Hned od začátku se vůbec nedařilo pokrýt hráče soupeře, a tak kladenská obrana dostala za první čtvrtinu 32 bodů. Do poločasu se podařilo hostům snížit na rozdíl čtyř bodů díky dobré střelbě Káry, který asi jako jediný z hráčů předvedl o víkendu svůj nadstandard – 29 bodů (Habada dal 20).

Ovšem po obrátce se potvrdilo, že kladenský tým se nejprve potřebuje zahřát a tím se domácí hrající hodně agresivní obranu na hranici faulu opět utrhli na dvojciferný rozdíl skóre.

V poslední čtvrtině se Kladno nepoložilo a snažilo se tlakem donutit soupeře k chybám. Jenže díky dobrému individuálnímu výkonu Máchy (17 nastřílených trestných hodů ) se nic nečekaného nestalo a Kladno prohrálo o dvacet bodů.

Rokycany – BK Kladno 87:76 (44:39)

„Stejně si jedem pro prohru.“ Tím by se dal definovat přístup k nedělnímu zápasu Kladna v Rokycanech. Ale jak se ukázalo, nic podobného se stát nemuselo. Hlavní problém Kladeňáků byl trenér, jenž se nedostavil. Koučovat tak musel hráč z pole Jakub Vait. Druhou potíží hostů byla nedisciplinovanost, kvůli dvěma technickým chybám a neustálému diskutování s rozhodčími se sami připravili o překvapivou výhru.

Zápas začal zcela nečekaně a hned se hosté ujali vedení, které do konce první čtvrtiny domácí otočili, ovšem jen velmi těsně. Zlepšená obrana byla hlavním strůjcem úspěchu hostů. Když v poločase zároveň s klaksonem proměnil domácí hráč hod z půlky, byl stav o pět bodů a to bylo pro hosty velmi příznivé. Nicméně druhý poločas se proměnil v debatní kroužek s rozhodčím, což způsobilo nekoncentrovanost v individuální činnosti, jež hosty v první půli zdobila. Výkon domácích pak hned vypadal poloviční (jako v prvním vzájemném zápase), i proto se hosté stále drželi na dostřel. Ale na obrat neměli, díky dobře zvládnuté koncovce se radovali domácí v poměru 87:76. „Bez trenérů to vážně nejde! A s morálkou týmu to jde z kopce. Jak můžeme chtít porážet soupeře?“ řekl po zápase kapitán Jindřich Habada.

1. BK Litoměřice⋌ 14 12 2 1236: 989 26
2. SKB Rokycany⋌ 14 11 3 1169:1014 25
3. BK Teplice⋌ 14 11 3 1074: 934 25
4. Thermia K. Vary⋌ 14 9 5 1227:1056 23
5. BK Beroun⋌ 14 8 6 1021:1043 22
6. SBK Strakonice⋌ 14 7 7 1033: 954 21
7. Baník Most⋌ 14 7 7 1094:1059 21
8. BK Kladno⋌ 14 6 8 1072:1130 20