V sobotním zápase si přijeli kladenští hráči pro jistotu udržení II. ligy na palubovku vysoko postaveného soupeře – Karlových Varů. Domácí výhra nad tímto soupeřem dávala Kladnu naději na dobrý výsledek.

Už od začátku utkání ale bylo vidět, že domácí nic nepodcenili a hned se ujali vedení 22:6. Zajímavý náskok si Západočeši udržovali i přes neuvěřitelnou přestřelku ve druhé čtvrtině (34:35) a poločas vyhráli 65:54 .

Hosté se stále drželi na dostřel, ale třetí čtvrtina znamenala konec všem nadějím. Domácí ji vyhráli o 12 bodů a vytvořili si dostatečný náskok pro koncovku, v níž vedení ještě zvýšili.

K. Vary - Kladno 119:89 (31:19 65:54 92:69)

Výhra v nedělním utkání v Sokolově mohla Kladnu zajistil setrvání v soutěži, a tak k utkání přistoupilo. Hned od začátku se soustředilo na výkon a nedovolilo domácím se prosadit.

První čtvrtina proto skončila ve prospěch hostů 21:13. Domácí ale v dalším průběhu utkání přitvrdili a to dělalo kladenským hráčům problémy. I proto se do poločasu skóre téměř vyrovnalo. Hra hostů měla klesající tendenci a tím se ve druhé polovině utkání stále víc prosazovali domácí. Navzdory tomu byla koncovka vyrovnaná. Bohužel pro hosty v posledních dvou minutách ztratili dva míče a Sokolovští toho dokázali stoprocentně využít.

Už v rozhodnutém závěru, kdy dokonce zápasu chyběly 0,2 vteřiny se Kladenští snažili presovat, ale nechali volného hráče, který rozhodl o tom, že Sokolov má v bilanci vzájemných utkání o jediný bod lepší skóre.

Sokolov - Kladno 71:68 (13:21, 35:36, 53:48)
Petr HÁLA