Na Sokolov Kladeňáci od začátku vlétli a po pár minutách si vybudovali desetibodový náskok. Rychlé protiútoky svištěly a tempo domácích narušil až zvýšený důraz hostů. Chytil se ale ostřelovač Kára, dobře pracovali podkošoví borci v čele s Habadou a v poločase bylo prakticky rozhodnuto. Náskok poté zvyšovali i hráči z lavičky.

BK Ederstav Kladno – BK Sokolov 110:69 (57:30). Body Kladna: Habada 26, Kára 20, Peterka 14, Mareš 13, Duka 12. Rozhodčí: Drobný, Peterka.

Proti rozjetým Varům, které předtím jasně zdolaly elitní celky Strakonic, Domažlic a uspěly i v sobotu v Berouně, to měli Kladeňáci mnohem těžší. Svižný basket se hrál až od druhého dějství, v němž domácí zprvu vedli, ale do půle neuhlídali střelbu za tři a soupeř skóre otočil. Ve třetí čtvrtině Ederstav trojkovou explozi zastavil, hrál dobře, jenže protivník také a bylo jasné, že se rozhodne v závěrečné čtvrtce.

Tu Kladeňáci nezvládli stejně jako ve Varech, udělali několik technických chyb a Západočeši trestali z bleskových brejků. Koncovka proto patřila jim.

BK Ederstav Kladno – Thermia Karlovy Vary 93:97 (44:47). Body Kladna: Habada 24, Kára 18, Valdman 16, Duka 12. Rozhodčí: Drobný, Peterka.

Strakonice⋌ 20 16 4 1476:1343 36
Teplice⋌ 20 14 6 1559:1405 34
Domažlice⋌ 20 14 6 1576:1525 34
Kladno⋌ 20 12 8 1711:1552 32
Rokycany⋌ 20 11 9 1586:1502 31
Kar. Vary⋌ 20 11 9 1769:1703 31
Bohnice⋌ 20 11 9 1554:1546 31
S. Pražský B⋌ 20 9 11 1456:1378 29