V Teplicích to ještě nevyšlo, domácí favorit vyhrál 88:78. Náskok si tvořil od začátku, ale poločasové manko 11 bodů Kladenští výborným výkonem ve třetí čtvrtce téměř vymazali (57:56). Pak ale nastoupili i hráči ze střídačky a to se projevilo horším výkonem v posledním dějství. „Trenér Fritsch zkusil točit všech dvanáct lidí a tenhle risk nevyšel. Nicméně hrát se s Teplicemi dá a my si ověřili, že jsme se dobře na sezonu připravili,“ řekl autor dvanácti bodů Stanislav Valdman.

Druhý den na palubovce hodně mladě postaveného družstva USK Ústí nad Labem už nenechali Kladeňáci nic náhodě, tentokrát hrály hlavně opory a náročný duel plný vysunuté obrany a nevynucených chyb vyhráli 92:81. „Bylo to dost těžké, opravdu. Využili jsme hodně síly pod košem, kde čněl nad všemi Ondra Duka a dost bodoval,“ komentoval Valdman.

Dodejme, že týmu notně scházely dvě z loňských opor. Nejlepší hráč Jindřich Habada se chce soustředit na studium právnické fakulty a nastupuje jen za béčko, které postoupilo do KP I. třídy, mladý Michal Mareš přestoupil do USK Praha. Návrat obou do týmu ale podle Valdmana vyloučen není.

BK Teplice – Ederstav Kladno 88:78 (46:35). Body hostů: Gajdoš 15, Duka 14, Valdman a Kára 11, Hála 10. Rozhodčí: Votroubek, Drobný.

USK Ústí n/L – Kladno 81:92 (37:36). Body Kladna: Duka 26, Kára a Gajdoš 16, Hála 12. Rozhodčí: Šitner, Poživil.