Triumfovali pošesté v řadě a v tabulce II. ligy jsou už čtvrtí s pouhou jednobodovou ztrátou na vedoucí trio Písek, Domažlice, Teplice.

Pozdní příjezd Benešova k sobotnímu duelu dal tušit jeho špatný výkon. Sice se snažil, ale nedařilo se mu v obraně, takže Kladeňáci stříleli snadné koše. V závěru už to byla exhibice a výhra o 32 bodů 82:49. „Hosté se vůbec nesrovnali s naší osobkou. Mrzí mě zranění Gajdoše, který má něco s vazy v koleni a může to být vážné,“ žehral jinak spokojený kouč Kladna Robert Fritsch.

V nedělním poledni chtěli domácí hráči odčinit špatný výkon ze soboty, přesto stále jen dotahovali mírný náskok Kladna. Skvěle však začali poslední část, poprvé šli do vedení o pět bodů, ale pak přišel výtečný tah kouče Fritsche. Vzal si time–out, změnil obranu z osobní na zónovou a rázem bylo vše jinak. Kladno zabralo, zaskočený soupeř mu nahrával na brejky a výsledkem byl totální obrat. Hosté končili v euforii a náskok vylepšili až na 17 bodů – 68:85.

„Změna obrany se opravdu vyplatila, rázem jsme udělali dvanáctibodovou šňůru. V basketu se tohle někdy povede,“ usmíval se šťastný kouč, jehož mančaft šlape skvěle. „Z devátého místa jsme se dostali na čtvrté, máme jen jednobodovou ztrátu. Tým hraje výborně, prostě fantazie,“ rozplýval se.

BK Kladno – BC Benešov B 82:49 (36:24). Body: Kára 22, Duras 16, Duka a Calta 11 – Kubín 21. Rozhodčí: Horník, Šedivý.

BC Benešov B – BK Kladno 68:85 (37:42). Body: Novák 16, Kratochvíl 12, Kubín 11 – Kára 16, Duras 14, Hála 11, Peterka, Calta a Duka 14. Rozhodčí: Milata, Perlík.

close zoom_in

close zoom_in

DOSKOKY a obrana – v těchto dvou činnostech vyniká kladenský mladík

Jiří Janota (vpravo) hrající basket po těžkém zranění. Foto: Robin Novák