Letos na své vyrovnané výkony tým vedený Robertem Fritschem dokázal navázat. Hráči jako Hála, Habada, Duka a nestárnoucí Kára mají své kvality a do herního projevu svého družstva dokáží vnést bojovnost i patřičnou zkušenost a klid především ve vypjatých koncovkách důležitých bojů. Odměnou je jistě konečné druhé místo po základní části ligové sezony.

Soupeřem pro play off však bude neméně zkušené mužstvo SKB Rokycany, v jehož řadách najdeme výborně střílející hráče jako Pecku nebo Pechmana. Především 197 cm vysoký Pecka už ve svých 20 letech sbírá cenné zkušenosti v Mattoni NBL, kde obléká dres Lokomotivy Plzeň. „Pendlů z vyšších soutěží mají celou pětku a uvidíme, koho postaví. Mají tam i jedno zajímavé jméno, mladého Starku (syn bosse fotbalové Příbrami – poz. red.). My zápas situovali pochopitelně na čas, kdy hraje i Plzeň, ale na druhou stranu si myslím, že i kdyby pendly postavili všechny, tak máme dobrou naději,“ tvrdí Robert Fritsch, jenž ovšem svého jediného pendla – odchovance Kladna Michala Mareše (Mattoni NBL – USK Praha i I. liga – Benešov) asi postavit nebude moci. „Je to v jednání, ale zřejmě hrát nebude.“

Vzájemná bilance obou soupeřů je sice vyrovnaná, ale přímí účastníci klání potvrdí, že mírným favoritem bude hostující tým Rokycan.

BK Kladno však do play off vstupuje v plné síle a věří v podporu svých fanoušků. „Navíc v naší hale se hraje soupeřům těžko. A my v ní můžeme díky postavení v tabulce hrát i případný třetí zápas,“ počítá Fritsch.

První duel se odehraje v Pětka areně (5. ZŠ, Moskevská ul.) už zítra od 18 hodin a domácí si předprogram asi zpestří. „Zkusím vylákat kluky někam na kafíčko, abychom se na zápas dobře soustředili,“ dodal Robert Fritsch.

Rostislav JEŽEK, Rudolf MUZIKA