Hodně omlazený celek Kladna začal špatně. Loni slaboučké Lovosice naopak výborně střílely, a to i za tři body (celkem daly šest trojek, domácí žádnou).

Po první čtvrtce tak vedly o osm bodů a po druhé dokonce o dvanáct. „Po přestávce to narostlo až na patnáct a v tu chvíli jsem už moc ve zvrat nedoufala, zvlášť když jsem viděla, jak hrajeme,“ přiznala trenérka Sokola Marie Šedová.

Ale Kladeňačky zápas nezabalily. Začaly se nutit do střelby, ta se postupně zlepšovala, zatímco soupeřky uvadaly.

Do poslední části šly už jen s náskokem šesti bodů a domácí dál tvrdě bušily na jejich vrata.

Výsledkem byl obrat na 63:60 a první vítězství v sezoně. „Pro holky by to měla být vzpruha. Ve druhém poločase hodně zlepšily obranu, částečně i střelbu, navíc Lovosice trochu odpadly právě střelecky a zdálo se, že i trochu fyzicky. Jednotlivkyně ale chválit nebudu, tentokrát musím celé družstvo,“ líčila Marie Šedová.

Ta pochválila i kladenskou bilanci trestných hodů. Z jedenadvaceti jich dívky proměnily sedmnáct. „tak vysoké procento úspěšnosti jsem tady dlouho nezažila,“ kroutila nevěřícně hlavou.

Také další dvě utkání II. ligy odehraje Kladno na domácí palubovce 5. ZŠ Kladno. V sobotu 22. října přivítá Jablonec (18) a o den později Liberec (10.30).

Kladno – Lovosice 63:60 (7:15, 22:34, 43:49). Body: Dušková 11, M. Drahotová 10, Knížková a Šedová 8 – Žáková 24, Hanzlíková 12. Rozhodčí: Urlych, Sedláček. Trojky: 0:6. TH: 20/17 – 28/18.

Kladno: K. Drahotová, M. Drahotová, Stůjová, Knížková, Šedová, Caltová, Jarábová, Šauerová, Tučková, Vampolová.