Rezervě Opavy, již patří druhé místo, odolávali poločas, ve druhém už Slezané dominovali a nakonec vyhrálo o rovných třicet bodů 85:55.

Trenér vítězů Petr Czudek ocenil rychlou hru soupeře a schopnost hrát jeden na jednoho. V závěru první čtvrtiny domácí vedli o pět bodů. Pak ale přišly minuty, které hostům přihrály náskok, s nímž už si vystačili.

„Šlo jen o to se zkoncentrovat a hrát svoji hru. S výsledkem jsem spokojený, s naším výkonem ale ne,“ přiznal Czudek, jenž mínil, že domácí dali hodně energie do prvních tří čtvrtin. V poslední bylo vidět, že jim dochází síly a soupeř toho využil k výraznému zvýšení náskoku. Využil i faktu, že se domácím vyfaulovali důležití hráči, Habada a Žák.

Opavský kormidelník věří, že se Kladno výhry dočká. „Podalo sympatický výkon, je otázka času, kdy urve první výhru. Je potřeba to odšpuntovat a vyhrát. Pak jde všechno lépe,“ uvedl bývalý kapitán české reprezentace.

V dresu domácích se fanouškům po nějaké době představila v průběhu zápasu pomalu legenda kladenského basketu Stanislav Kára. Vyhlášený střelec ale zatížil koš Slezanů pouze dvěma body.

Také on mínil, že první poločas odehráli Kladenští na svoje poměry dobře. „Ve třetí čtvrtině jsme ale klasicky zpomalili. Jakmile prohráváme, tak v současné nové mužstvo nemá šanci na to, aby otáčelo zápasy, které jsou o patnáct bodů,“ uvedl Kára a litoval, že do druhé půle nedokázali vstoupit tvrdě, jak si říkali.