V tu chvíli leckdo doufal, že nováček druhé nejvyšší soutěže BK Kladno by mohl konečně dosáhnout na první výhru v nové soutěži. Naděje ale brzy vzala za své.

Domácí se totiž nemohli v době, kdy se utkání lámalo, trefit do koše, zatímco favorizovaná pražská Sparta rychlými protiútoky v pohodě utekla až na konečných 49:70.

Není žádným překvapením, že poražení odehráli velmi dobře první poločas a na špatný výsledek založili ve třetí čtvrtině, v níž nastříleli pouhých devět bodů.

„Asi máme malý koš a velké míče. Ne vážně. Je to náš problém od začátku sezony, že ve druhém poločase nedáváme body. Až to odstraníme, budeme vyhrávat. Zatím ale nevíme, čím to je,“ konstatovala opora Kladna Petr Hála.

Temperamentní kouč vítězů Jaromír Geršl byl z výkonu svých svěřenců zklamaný.

„V žádném případě nechci snižovat hru domácího týmu, my jsem ale hráli profesorsky. Je to česká nátura, trenér se může třeba zbláznit a hráči stejně nezapnou,“ uvedl s tím, že jeho svěřenci zabrali jen na konci první a na přelomu posledních čtvrtin.

„Pak už Kladno přestalo bojovat a nevracelo se,“ dodal a připomněl, že domácím chybí vysoký podkošový hráč. „Soupeři v klíčových okamžicích při obranných doskocích scházel,“ řekl.