A že na premiérový úspěch čekal nováček dlouho, předtím totiž musel skousnout jedenáct porážek!

„Užili jsme si to. Musím ale říct, že veselí bylo, řekl bych neúměrné tomu, že jsme porazili předposlední tým tabulky. Kluci to notně oslavili, zatímco já musel jet brzy ráno s dětmi na zápas,“ uvedl trenér vítězů Robert Fritsch.

Týmu, jenž měl dosud problémy nastřílet alespoň šedesát bodů, se tentokrát v koncovce nevídaně dařilo. „Jen se potvrdilo, že přes poměrně vysoké hráče má Boleslav nejhorší obranu,“ poznamenal.

Kladno mělo výtečný nástup, vedlo 8:0 a 16:4. Potom ale soupeř změnil obranu a výsledek vyrovnal. Od té doby žádné družstvo neodskočilo o víc než pět bodů.

Hosté ale měli ve svých řadách střelce suverénně nejlepšího střelce utkání. V přípravě výtečného, avšak v mistrákách se ne a ne chytajícího Gajdoše.

Už minulý zápas ale naznačil, že jeho forma stoupá a v Boleslavi ji jen potvrdil, když nastřílel 24 bodů. Takřka všechny z levé strany.

„Soupeř se na něj zaměřil a tím se otvíral prostor pro Vejnoviče. Buďto sám zakončil nebo přihrál Gajdošovi,“ pochvaloval si Fritsch, jenž ale neopomněl vyzdvihnout pevné nervy Bašty. Chvíli před koncem, kdy se rozhodovalo o tom, kdo bude mít v koncovce utkání relativně větší klid, zaznamenal svoji druhou trojku.

Ta znamenala vedení Kladna o pět bodů a nakonec se ukázala být klíčovým momentem.

Dvěma trojkami se v utkání blýskl také Hála.

Příští utkání hrají Kladenští v neděli doma, kdy hostí lín. ve sportovní hale Centrum se začíná v 15 hodin.