Východočeši si po velkém boji odvezli výhru 67:60. Diváci ale nelitovali, emocí si užili dost. Svůj tým pak ocenili zaslouženým aplausem.

„Poprvé jsme doma dokázali zápas dotáhnout do koncovky a divákům něco nabídli. Bohužel jsme nedávali jednoduché koše,“ uvedl nejlepší střelec Kladna, dvacetibodový Jindřich Habada.

První herní minuty nového roku ale odehrálo Kladno ve všech činnostech strašidelně. Východočeši díky stoprocentní střelbě záhy vedli 13:2 a sotva by se našel divák, který by věřil, že se domácí do utkání vrátí.

Začátek druhé čtvrtky zastihl soupeře v opačném rozpoložení. Domácím najednou narostla křídla a šňůrou deseti bodů srovnali na 27:27!

Přes vzepjetí to byli zase oni, kdo museli stahovat daší výrazné manko. V polovině třetí čtvrtiny k tomu zavelelo Há duo Hála a Habada, jenž košem na 54:53 zajistil Kladnu první vedení.

„Překvapilo mě, že jsme třetí část vyhráli, většinou se v této fázi rozhodne o naší porážce,“ těšilo Habadu, jenž měl slova chvály na Petra Hálu. „Byl vynikající, když nebyl na hřišti, tak jejich rozehrávač Malý dominoval. Nakonec utkání také rozhodl.“

V poslední části šlo o to, který ze soupeřů se střelecky chytí. Dlouho se k tomu nikdo neměl, až v závěrečných dvou minutách od stavu 60:60 našli větší jistotu a klid hosté.

„Přijeli jsme s vyšší sestavou s cílem prosazovat se pod košem soupeře, což se nám úplně nedařilo,“ posteskl si trenér vítězů Lukáš Plašil, jenž nakonec kvitoval, že právě tam jeho tým utkání přece jen rozhodl.