Kladno je třetí, Slaný až osmé. Ale nenechte se mýlit, družstva jsou vyrovnaná. Dělí je jediný bod v tabulce. Nic.

„Poslední výkony, hlavně zápas v Domažlicích, se už přiblížil tomu, co jsme hráli na začátku sezony. Pokud na tenhle výkon navážeme i v derby s Kladnem, máme jistě šanci na úspěch," řekl Kladenskému deníku nedávno kouč BC Slaný Luboš Fric.

Ten se bude tradičně spoléhat na výbornou posilu z Kralup Gospodinova, nebo na zlatou ruku Libecajta. Domažlicím nastřílel tenhle chlapík 27 bodů. „Ale my hlavně musíme hlídat Gospodinova. Pokud se to povede, máme šanci," usmívá se uzdravený kapitán Kladna Petr Hála, s nímž se vrací do sestavy i druhý nejlepší střelec Jan Důras.

Loni Kladno dvakrát také před Vánoci vyhrálo. Jenže jednou v prodloužení, podruhé o bod. Letos to sotva bude jiné. „Bude to zase vyrovnané. Je skvělé, že posledních čtrnáct dnů chodíme trénovat ve velkém počtu, u takových zápasů nepotřebujete speciální motivaci," směje se Hála.

Jeho tým si přehodil i začátek domácího mače tak, aby mohl nastoupit už pomalu legendární pivot Jindřich Habada. „Máme velká očekávání, těšíme se, bude to bitva jako hrom. Ale ve vší slušnosti, zase to nemáme tak jako fotbalisté Sparty a Slavie. My půjdeme se Slaňákama klidně po zápase na pivo," dodal Petr Hála