Sobotní vítězství nad Strakonicemi se nerodilo lehce. Mladý, výborně fyzicky vybavený soupeř přijel s vidinou téměř jisté záchrany a touhou vrátit sokovi nečekanou porážku.. První polovina byla do 15. minuty vyrovnaná, poté však Strakonice i sérii tří trojek odskočily až na 13 bodů!

Do třetí čtvrtiny však nastoupili jiní domácí, kteří bojovností trpělivě snižovali ztrátu. Díky vyfaulování dvou podkošových hráčů hostů začali dominovat v podkošových prostorech, což se ukázalo jako klíčový faktor. V poslední čtvrtině se misky vah definitivně naklonily na domácí stranu. Jihočeši však kousali do poslední vteřiny.

Kladno – Strakonice 75:72 (17:16, 30:43, 57:57). Body: Gajdoš 19, Kára 15, Duka 11 – Tesař 20, Diviš 15.

Po sobotní výhře sebevědomí kladenských basketbalistů zdravě narostlo a na soupeře z regionu doslova vlétli jako uragán. Nikdo nebyl na pochybách, kdo bude na hřišti pánem. Domácí vycházeli z pevné obrany, kde nacházel skulinky snad jen výtečně hrající pivot hostů Vožeh.

Kladno – Beroun 79:48 (17:10, 39:29, 64:38). Body: Habada 28, Kára 13, Gajdoš 12 – Vožeh 20.

Výhry pomohly Kladnu na 8. místo, přičemž sestupují týmy z 10. až 12. pozice. Nyní má vše ve svých rukou. Příští víkend pojede do Karlových Varů (4.) a Sokolova (9.) s cílem alespoň jednou uspět.