Kladno nasadilo do základu čtyři dorostence, kteří už ale nějaké zkušenosti mají, vedou si stále lépe a hlavně směrem dopředu přispěli k vysoké nebezpečnosti svého celku. Hosty vedené ještě na podzim asistentem kladenského áčka Jiřím Němcem tím dost citelně zaskočili, nicméně i oni byli po celé utkání hodně nebezpeční a šancí si vytvořili včetně tří nastřelených konstrukcí branky ještě víc než domácí.

Ti v úvodu přežili tyčku Diveckého, ale brzy se oklepali a výborně hrající Výborný je po rohu poslal do vedení. Do pauzy ale Kladenští několikrát i hrubě chybovali a jednu hrubku potrestal vyrovnáním Vacek.

I po obrátce však domácí kousali. Po dalším rohu se parádně prosadil na malém vápně Tóth, ovšem další nedůslednost ve středu obrany značila trochu šťastné brozanské vyrovnání na 2:2.

Hráči Sk ale ještě jednou exslánského gólmana v dresu Brozan Kudrnu načapali, to mu zahrál v 77. minutě na housle osamocený Tóth. „Potvrdil, že je gólový, ale lavičku áčka to tentokrát nebude, přece jen marodil,“ řekl kladenský trenér František Sluka.

On i jeho hráči se tři minuty po gólu zlobili na soudce Šmída, jenž v první půlce neodpískal kladenskou ruku ve vlastní vápně a v závěru jakoby vše kompenzoval. Hlavně dvěma přísnými trestňáky, z nichž Divecký druhý technickou lehkou ranou proměnil a srovnal účet.

Obě strany pak mohly ještě rozhodnout, domácí Kmoch však vypálil slabě a hostující ránu vykopl z čáry obránce Hofman.
„Sice jsme ztratili výhru, ale zápas hodnotím pozitivně. Mladíci se chtěli ukázat a povedlo se jim to. Dali tři góly, to se počítá, a ukázali, že Kladno v nich budoucnost mít může,“ dodal kladenský trenér František Sluka.

SK Kladno – Sokol Brozany 3:3 (1:1). Branky: 22. Výborný, 49. a 77. Tóth – 37. Vacek, 69. Hora, 80. Divecký. Rozhodčí: Šmíd.

Kladno B: Tesař – Výborný, Šrámek, Jaráb, Hofman – Kmoch, Rada, Čížek, Skořepa – Tóth, Fujdiar (75. Pucholt).