„Jsou věci, které lidi táhnou. Tady je účast dobrý každý rok, ale i tak mě příjemně překvapila. Je super, že je to spojené s charitou, krásná věc,“ těšilo primátora Kladna Milana Volfa, který závod slavnostně odstartoval.

Tomu ale předcházel příjemný doprovodný program. Rytmus mu udala bezvadná skupina bubeníků Barrel Battery a poté i taneční skupina R.A.K., která má v Kladně výbornou pověst a vysokou kvalitu. „Erákáčkové jsou výborní, to víme dlouho. A bubeníci museli zaujmout. Naším úkolem je propojit tahle vystoupení se samotným závodem a akci trochu zpestřit i těm, kdo se přijdou podívat,“ dodal Milan Volf.

Ten za poslední dobu hodně zhubl (18 kg), ale na trať se nevydal. Zaprvé musel závod odstartovat, za druhé má před operací kyčelního klubu.


Jeho předchůdce na primátorském stolci Kladna Dana Jiránka jste naopak na trati vidět mohli, troufl si na pětikilometrovou trasu. Koneckonců ho kolem města můžete občas při výběhu zahlédnout. „Většinou dávám tak tři kilometry, ale myslím, že těch pět také zvládnu,“ usmál se bývalý první muž Kladna.

Ale o politicích Běh naděje nebyl. Na trať se vydali borci od pěti do sta let a je jedno, jak ji zvládnete, klusem, pěšky, na kole či bruslích. Jen koně prý moderátor akce Aleš Švarc z Radia Relax jedné z tazatelek zakázal.

Špatně! Jedna z maminek proběhla se svou ratolestí za krkem celý kilometr, takže to jde i na koni.

Jenom výtěžek sbírky na boj proti rakovině ještě známý není. „Musíme čekat na rozpečetění pokladničky, což uděláme až v pondělí ráno na magistrátu,“ řekla Deníku Veronika Povondrová z pořádajících Sportovních areálů města Kladna.