Vítěz okomentoval svůj výkon komicky: „V předchozích dvou letech jsem na ostatní účastníky čekal, protože jsem vždycky šetřil síly na důležitější závod. Teď jsem se to nebál rozběhnout, ale myslím si, že se to pod těch pětatřicet minut dá stáhnout. Dneska navíc bylo zcela ideální počasí.“
Druhý doběhl jeho klubový kolega Jan Tlustý. Také jemu se podařilo překonat starý rekord a časem 37:04 se usadil na pomyslné druhé pozici tabulky krátké historie závodu. Až třetí příčka v cíli patřila mimokladenskému běžci, jímž byl Josef Košťálek z Berouna.
Běhu, který pořádá agilní Maratonský klub Kladno a organizuje Miloš Kmuníček, se zúčastnilo v podmračeném počasí úctyhodných 66 závodníků, což je o dvacet více než loni. Start závodu byl v Kladně-Rozdělově Na Cimrmanském rozcestí. Trať vedla po lesních cestách přes Švermov, Tuháň, Ostrovec a Libušín. Už na druhém kilometru čekalo na závodníky nepříjemné strmé stoupání na Kamenný vrch, na druhý menší kopec narazili v polovině závodu při výběhu na památník Dub.
Ve čtvrtmaratonu se závodilo v šesti kategoriích: muži do 39 let (vítěz Jan Tlustý), 40 - 49 let (Josef Poduška), 50–59 let ( Petr Tyl, Louny, 43:02) a nad 60 let (Josef Hlusička, Liga 100 Praha, 48:14), ženy do 34 let (Barbora Sovová, Řevničov, 53:13) a nad 35 let. Zde v rekordu 45:28 min. dominovala Jana Vichová z Benecka, která překonala vítězku z předchozích dvou let, kladenskou Kokešovou o více než 90 vteřin.
Nejstarším běžcem byl sedmdesátník František Skalník z Tuchlovic (1:08,43), nejmladšími pak 17letí Stanislav Vytlačil z Mostu (42:18) a Viktor Sandev z AC Tepo (46:14).