Ten začal u hospody v Podkozí, mířil po horizontu do Libečova a posléze do terénů kolem Kačáku. Odvážlivců byl nakonec shodou okolností stejný počet jako loni a v deset hodin dopoledne se tedy půl stovky závodníků, z toho čtyři ženy, vydalo čelit horku i obtížné trati o délce 14,2 kilometru.

Od počátku bylo jasné, že o celkové prvenství si to rozdají kladenský Josef Poduška a zdický Ervin Beshir, oba již veteráni nad 40 let. K velkému souboji ale nakonec nedošlo. Oba rivalové spolu běželi asi polovinu trati a pak se Poduška svému soku lehce vzdálil, aby si zcela sám doběhl za 53, 20 min. pro vavřín vítězství o více než dvě a půl minuty dříve než jeho soupeř.

Teprve za touto dvojicí bojovali o bronz celkového pořadí mladší závodníci, z nichž ale pouze žebrácký Pavel Slepička uhájil pozici před dalším výborným veteránem Ivanem Rabochem z Černínu.

V kategorii od 50 let dominoval kladenský Urbanec před letošním suverénem padesátníků Klosem ze Stochova. V kategorii od 60 let nestačil rakovnický Pilík na kladenského štíhlého vytrvalce Dolejše.

Náročný kros byl díky profilu trati a hlavně počasí velice těžký téměř pro všechny a mnozí běžci v poslední třetině trati mnohá stoupání raději vyšlapali pěšky a vzali za vděk jakoukoliv chladnou sprchou od místních chatařů, kteří se jejich počínání často podivovali a spěchali na pomoc. Z padesáti závodníků doběhlo do cíle 49, pouze jeden se na trati špatně orientoval a náročný okruh absolvoval zcela jinudy. Do místa startu se ovšem díky přičinění ostatních, kteří se ho vydali hledat, přece jen dostal.

Pokud se týče průběžného hodnocení běžeckého Poháru, nic podstatného se nezměnilo. Ve svých kategoriích vedou jak Bříza, i když prohrál s kladenským Bohdalem, tak Beránek a rovněž Pilík.

Přes menší počet závodů se již na pouhých dvacet bodů dotáhla zatím druhá krušovická Raková na kladenskou Rybáčkovou. Do konce roku čeká běžce ještě 12 závodů seriálu. Tím dalším je Rozdělovský čtvrtmaraton, který se běží v Kladně ve středu 11. srpna.

Sláva PILÍK