Na start se na kladenském Sletišti postavilo 68 účastníků, z toho 67 doběhlo v měřeném čase do cíle. Přestože mladíci Ondřej Čadek z Kladna a Tomáš Pucholt z Unhoště jistě chtěli být v cíli první, museli se znovu sklonit před veteránem a ten den oslavencem Josefem Poduškou, který si dal dárek v podobě vítězství v čase 17,02 minuty.

Za ním vrcholil finiš, v němž se prosadili překvapivě veteráni Kovář z Prahy (17,22) a Fikes z Kladna (17,25). Až za nimi skončili mladí Čadek (17,27) a Pucholt (17,37).

Mezi ženami vévodila novostrašecká Gábina Raková (20,12), za níž o pouhých šest vteřin dorazila do cíle Soňa Rybáčková z Kladna.

Veteránskou kategorii od 50 let vyhrál padesáté narozeniny slavící kladenský Miloš Kmuníček (18,49). Mezi veterány od 60 let měl lehkou pozici rakovnický Sláva Pilík, který časem 23,39 porazil jediného soka – pražského Fiedlera.

Běžecký seriál pokračuje dnes přetěžkým 5,5 km dlouhým závodem, který pod názvem Cross Rösslera Ořovského má start a cíl v restauraci Hřebenka na vrcholu extrémního výběhu skalami v lesích u Malých Kyšic. (slp)