Mistrovství ČR juniorů jednotlivců U21 a U19 přivedlo na start mítinku nejen závodníky z ČR, ale i dva nadějné polské jezdce a jeden přicestoval z Německa. Závod se stal jasnou záležitostí Adama "Bubba" Bednáře, který nenašel přemožitele a s maximem 15ti bodů si zajistil první příčku.

Domácí odchovanec Matouš Kameník startující v barvách ZP Pardubice obsadil místo druhé a na svém kontě měl 14 bodů. Místo třetí si s 13 body zajistil Jaroslav Vaníček z pražské Markéty, klubový kolega Adama Bednáře zde dokázal prodat svoji současnou formu.

Slánský AK měl v závodě trojici závodníků, Bruno Belana, Karla Průšu a Mateusze Latalu. Nejlépe obstál Bruno Belan, který vybojoval 11 bodů a obsadil pátou pozici. Karel Průša přes svůj nízký věk logicky startoval na motocyklu o obsahu 250 ccm a po jistém výkonu obsadil místo dvanácté, když vyjezdil čtyři body. Z Poznaně přicestoval Mateusz Latala, který však měl ve své druhé jízdě dost nebezpečný pád z vedoucí pozice a ze závodu pro zranění odstoupil.

Výsledky:

1. Adam Bubba Bednář 15b. AK Markéta Praha

2. Matouš Kameník 14b. AMK ZP Pardubice

3. Jaroslav Vaníček 13b. AK Markéta Praha

4. Jan Jeníček 12b. AMK ZP Pardubice

5. Bruno Belan 11b. AK Slaný

6. Kasper Szopa 9b. PK Plzeň (PZM)

12. Karel Průša 4b. AK Slaný

14. Mateusz Latala 2b. AK Slaný (PZM)

Divišov byl i dějištěm Mistrovství ČR juniorů 125 ccm ve věkové kategorii 10 - 15 let na krátké plochá dráze. Na malý ovál vyrazilo bojovat o první body v tomto šampionátu pouze šest adeptů plochodrážního sportu.

AK Slaný do Divišova nominoval čtveřici svých nadějí, které se ve Slaném intenzivně připravují na letošní sezonu.

Palmu vítězství si zaslouženě bez jediné porážky zajistil Karel Průša, před další nadějí slánského klubu Jakubem Hejkalem a hattrick slánských barev dovršila třetí příčkou Štěpánka Nyklová.

Další slánský jezdec Matěj Tůma byl klasifikován na páté příčce, pro něho to byl premiérový mistrovský závod na krátké dráze.

Výsledky:

1. Karel Průša AK Slaný

2. Jakub Hejkal AK Slaný

3. Štěpánka Nyklová AK Slaný

4. Jaroslav Bártek AK Markéta Praha

5. Matěj Tůma AK Slaný

6. Luboš Hromádka AMK ZP Pardubice

Mladé juniory v kategorii do 125 ccm čekají další závody v sobotu 18. května ve Slaném, kde budou bojovat jak na krátké tak i na klasické dráze o další body do klasifikace Mistrovství ČR.

Antonín Vilde