Lhotecká kaštanka se běhá dvakrát ročně, pokaždé opačným směrem. Jarní varianta je snadnější (7,5 km), podzimní je totiž dvojnásobně dlouhá. Co se mění ještě, to je směr běhu. Při jarním běžci vyrážejí ze Lhoty směrem na Kaštanku, z ní pak na drsný Žilinský vrch (kde už mnozí přecházejí do chůze) a poté hezkou lesní houpačkou k žilinsko-lhoteckému hřbitovu. Dál pak k fotbalovému hřišti a zase do centra Lhoty.

„Ještě tam jsou nějaká hygienická omezení, takže chyběla závěrečná společenská část včetně vyhlašování výsledků, ale jsme rádi, že už se aspoň můžeme vidět. Postupně teď budeme dobíhat další závody,“ řekl Deníku šéf pořádajícího Maraton klubu Kladno Metod Fikes s odkazem na žehrovický Kalsportkros, který se poběží 23. června z žehrovického fotbalového hřiště. V úvodu července byl pak Fikes rád uspořádal i tradiční oblíbený Pivní maraton, který sám založil.

Ale ještě zpět do rozkvetlé kaštanky, kde byl tentokrát nejrychlejší Ondřej Čadek. Závodník Unhoště dosáhl přes nemilé dusno výborného času 26,39 a doběhl do cíle první před oddílovým kolegou Janem Kárníkem. Ten byl o dvanáct vteřin pomalejší, ale také je o jedenáct roků starší a stal se vítězem kategorie nad 40 let. „Kluci udělali výborné časy a to samé Adéla Voráčková mezi ženami – i ona byla hodně rychlá,“ chválil Fikes.

Ten samozřejmě běžel také, ale větší radost mu udělal dvanáctiletý synek Metod mladší, že trasu zdolal bez zaváhání. A recept na to, aby tak malý kluk dobrovolně běhal? "K ničemu ho nenutit," radí Fikes senior.

Běžel rovněž starosta Nového Strašecí Karel Filip, což je tradiční účastník Běžeckého poháru Kladenska a Rakovnicka, jehož je Rozkvetlá kaštanka součástí. Do Rakovníka se také odstěhovala jedna první cena, Ladislav Kratochvíl ovládl kategorii nad 70 let.

Výsledky:

Kategorie do 39 let: Ondřej Čadek (Unhošť) 26,39

40-49 let: Jan Kárník (Unhošť) 26:51

50 – 59 let: Josef Poduška (AC Tepo) 29:45

60 – 69 let: Jaroslav Šťastný (MK Kladno) 32:41

Nad 70 let: Ladislav Kratochvíl (Loko Rakovník) 39:34

Ženy do 34 let: Adéla Voráčková (Kilpi Racing Team) 0:31:18

35 – 44 let: Renata Losenská (TJ Sokol Unhošť) 0:33:31

45 – 54 let: Jitka Šulcová (Maratón klub Kladno) 0:35:27

Nad 55 let: Dana Svobodová (Pivovar Zlosyň) 0:46:10