Nejlepším hráčem vítězů byl vyhlášený útočník Dušan Přívara. "Bohužel. Rozhodně si to zasloužili jiní," prohlásil zkušený florbalista a dodal, že v první části, již prohráli 1:4, byla jeho formace u tří obdržených branek.

"Vůbec celé utkání bylo utrpením naší lajny. Mini zápas jsme prohráli 3:4," prozradil lídr první pětky. Ať je však elitní formací ta jeho, nebo jiná, je to na hřišti podobné.

"Říkáme tomu prokletí první lajny," usmíval se devětadvacetiletý borec, jehož gólem na 5:4 šlo Kladno poprvé do vedení.

Jeho dík patřil trenérovi Janu Zahalkovi za to, že s nimi měl trpělivost a dal jim šanci i v dalším průběhu utkání. Přívarovci tak mohli být přítomni neskutečnému obratu. Kanonýři vyhráli prostřední periodu 6:1 a tím založili na druhou výhru v sezoně.

Domácím scházel kanonýr Valeš, který je zraněný a v loňské sezoně v první lize exceloval. "Je to pro ně velké oslabení, ale i kdyby byl, tak by se nic nezměnilo. Od druhé třetiny jsme hru zlepšili a na hřišti dominovali," mínil Přívara a připomněl, že stejně jako ve většině předešlých zápasů projeli první část.

"Pokud budeme hrát proti zkušenému soupeři, tak stav 0:3 si pohlídá a bude trestat každou naší chybu. Toho se musíme vyvarovat. Ale, jak říkám, my musíme brát body týmům naší úrovně," řekl.

Kladno nastoupilo v Liberci ve fungl nových bílých dresech a novou sadu pokřtilo třemi body. Bílé byly trenýrky i ponožky.

To Přívaru potěšilo, poněvadž je velkým příznivcem Realu Madrid. Skutečnost, že Kanonýři připomínali Bílý balet, prý naopak nepotěšila kapitána Ondřeje Richtra, fanouška konkurenční Barcelony.

V pátek mají jedenáctí Kanonýři doma další zápas o šest bodů, v 17.00 hodin přivítají v hale Bios devátou pražskou Spartu, která má v tabulce stejně bodů.