Osud haly se zdál dlouho zpečetěn. Sdružení sportovních klubů (SSK) Kladno sice z pojistky vybudovalo skelet haly nové, ale zbytek peněz nesehnalo a dlouho přes veškerou snahu nenašlo peníze na dostavění ani město.

Teprve loni se objevila možnost financovat dostavbu z evropských peněz, což se nakonec povedlo a hala je hotova.

Celkové náklady se vyšplhaly přes padesát milionů korun. Za sedm milionů koupilo město starý skelet od SSK, za 45 milionů pak byla hala dostavěna. Nabídka evropských peněz byla vyšší, odhad zadavatele činil 54 milionů korun. Ale povedlo se ji vysoutěžit za méně – 45 milionů korun. A to přesto se zvětšil půdorys o šest metrů a tím zvýšila kapacita na 500 sedících diváků.

Právě tolik vyžaduje pro extraligu Česká florbalová unie.

Šéf společnosti Sportovní areály města Kladna (SAMK) Lukáš Kubica už halu vonící novou Deníku představil, přestože slavnostní otevření se uskuteční teprve ve středu 14. září. Ale třeba už v neděli tady florbalisté Kladna, kterým Bioska bude z velké části určena, odehrají přípravný duel proti Plzni (18).

„Bioska má tři podlaží. Ve spodním jsou šatny, posilovna určená sportovním klubům, a hlavní palubovka,“ přibližuje Kubica.

Zatímco posilovna ještě vybavená není, šatny už ano a palubovka svítí nebeskou modrou. „Povrch hřiště je unikátní – tarkett na odpruženém roštu. Ten zatím nemá v republice obdoby,“ pýří se mluvčí FBC Kladno Petr Šikola.

Diváci mohou sedět dole na výsuvných tribunách, ale také v prvním patře, odkud budou mít pěkný přehled. V prvním patře je také kiosek s občerstvením, cvičební sál hlavně pro karatisty, ale i jediný problematický sál bez oken.

Původně tady měli hrát stolní tenisté (podle jejich požadavku nemá síň okna), ovšem rozměry místnosti jsou podle jejich regulí příliš malé, místo se totiž zmenšilo na úkor tribuny. Radují se však judisté, ti zde hráče pink-pongu zaskočí.

„Tuhle změnu komentovat nemohu. SAMK je pouze provozovatelem Biosky,“ vysvětlil Lukáš Kubica.

Vyjádření stolních tenistů i zástupců města se pokusíme v nejbližších dnech zjistit.

Třetí patro nabízí krásný prosklený cvičební sál, jenž bude využíván hlavně Sportklubem ČASPV Kladno, tedy aerobičkami.

„Mluvíme tady o jednotlivých klubech, ale hala je pro veřejnost a bude tedy určena vlastně všem sportovním celkům, i když na objednávku. Důkazem budiž, že jsou tady třeba i koše na basketbal, byť jejich klubu jsme dali prostor spíše v hale u Sletiště, kde je také položena nová výborná palubovka. U Sletiště se také počítá s volejbalisty, byť jejich další osud přesně neznám, a s futsalisty,“ dodal Lukáš Kubica.

Prohlédněte si si fotogalerii z nové haly Bios.