TýmHvězd nabídne zajímavá jména

Slavnostní zahájení bude mít převážně florbalový charakter. Už proto, že právě florbalisté se na dokončení stavby hodně podíleli a právě oni budou jejími hlavními uživateli.

Na tak mimořádnou událost pozvalo jejich vedení adekvátního hosta – nejslavnější český klub Tatran Střešovice. Představí se i další kladenské sporty, které budou v Biosce doma – aerobik, karate či judo.

Jako první se představí přípravky Kladna a Střešovic a v úvodním vrcholu večera tým Hvězdy Kladno změří síly s Legendami Tatranu (19).

Zatímco v domácím celku představí kromě zakladatelů kladenského florbalu i zástupci města, hokeje a hokejbalu, za soupeře budou hrát veteráni, z nichž má ale každý na kontě několik českých mistrovských titulů.

V kladenské sestavě určitě zaujmou jména jako Radek Větrovec a Otakar Černý ml. (oba jsou radními města), Ondřej Fuchs, Jan Hollmann, Michal Bradáč (všichni vedení FBC), zakladatel kladenského florbalu a čestný předseda FBC Jaroslav Šedivý, aktuální trenér prvního týmu FBC Vladimír Kameš, jenž je zároveň hokejovým mistrem světa z roku 1985.

A také trio extraligových hokejistů: Kanaďan Jason Lepine, Jaroslav Kalla a Jan Piskáček.

Dále pakzástupci hokejbalového Alpiqu Kladno – trenér Drahomír Kadlec (mistr světa v hokeji 1996 a mistr světa hokejbalu z letošního roku) či Tomáš Rejthar a David Tyburec (oba dvojnásobní mistři světa 2009 a 2011).

Opravdu kvalitní duel pak bude k vidění od 20 hodin, kdy se utkají první týmy Kladna a Střešovic.

Florbalisté na prahu své patnácté sezony

Pro kladenský florbal je stěhování do rekonstruované haly BIOS dalším důležitým milníkem jeho historie. Ta sahá do podzimu roku 1995, kdy byl založen první florbalový klub – FLK Maják Kladno. V létě 1999 založili studenti sportovního gymnázia oddíl FBC Potápěči Kladno.

Na podzim roku 2005 proběhla mezi oběma kluby série jednání, která vyústila v jejich sloučení. Vznikl FBC Kladno.

Mužský A tým pak hned první sezónu po „fúzi“ završil postupem do 1. ligy a v ní strávil tři sezony. Tu poslední korunoval postupem do extraligy, kde se však neudržel.

Vedení FBC Kladno proto letos angažovalo nové trenéry elitního týmu. Ten zahájil letní přípravu pod vedením už zmíněného Vladimíra Kameše, hokejového i hokejbalového mistra světa. Hlavním trenérem áčka se pak od července stal Jiří Tyburec, jehož největší úspěchy jsou spjaty s kladenským hokejbalem.

Nová trenérská dvojice spolu s kvalitním zázemím by měly být příslibem rychlého návratu mezi českou florbalovou elitu.

Florbal je základnou už druhý za fotbalem

Mužské celky vycházejí ze široké základny mládežnického florbalu. Junioři každoročně atakují postup do extraligy. Dorost drží dlouhodobě příslušnost k florbalové elitě ve své kategorii. Nejvyšší soutěž naopak neudrželi starší žáci. To mohou výhledově napravit silné ročníky nynějších mladších žáků, kteří získali bronz na celostátním turnaji, vnímaném jako neoficiální Mistrovství ČR.

Činnost FBC Kladno je třeba vidět na pozadí dalšího všeobecného rozvoje florbalu jako populárního dynamického sportu.

Podle nedávno zveřejněných oficiálních statistik se florbal stal druhým největším kolektivním sportem v České republice, za stále dominantní kopanou.

Program oslav

17:30 neoficiální začátek

17:50 slavnostní otevření haly

18:00 Kladno – Tatran – utkání florbalových přípravek 2×10 minut hrubého času

V přestávce vystoupení aerobiku Sportclub ČASPV

18:35 ukázka Alkampf-Jitsu – klub Kobra

18:50 vystoupení aerobiku Sportclub ČASPV

19:00 zápas Hvězdy Kladna vers. Legendy Tatranu (2×15 minut hrubého času)

19:45 ukázka juda – Judo klub N62

20:00 utkání A týmů FBC Kladno – Tatran Střešovice (plnohodnotný zá­pas)

21.50 ukončení, rozchod

Během večera se představí také bassebalový a softbalový klub LASO Kladno, Aerobik Dancers a taneční centrum R.A.K.