„Jednání se sportovními kluby bylo dlouhé a složité, nakonec ale hrubou stavbu včetně pozemku město koupilo, získali jsme na dostavbu dotace z evropských fondů, respektovali jsme i požadavek zvýšení kapacity na pět set diváků. V hale najde zázemí celá řada sportů, například aerobik, tanečníci, judisté, karatisté, basketbalisté i florbalisté. Prostory si bude moci pronajímat i veřejnost,“ uvedl halu do provozu primátor Kladna Dan Jiránek.

Stejně spokojen byl i jeho náměstek Miroslav Bernášek, který se dlouhé roky snažil dostavbě pomoci. Vedení SKS Kladno (Sdružení sportovních klubů) v čele s Františkem Kupcem totiž po vyhoření Biosky za peníze z pojistky postavilo skelet, ale na dostavbu už nemělo. „Bylo to tehdy těžké rozhodování. Buď vzít dvacet milionů a rozdělit je mezi kluby, aby měly na činnost, nebo postavit nový plášť. Rozhodli jsme se k velké nelibosti některých lidí, že budeme raději stavět, město v čele s tehdejším primátorem Milanem Volfem nám slíbilo pomoc, ale pak dlouho peníze nebyly. Jsem šťastný, že se teď našly a hala stojí. Je krásná,“ těšilo Františka Kupce, který zanedlouho oslaví osmdesátiny a rozhovor s ním připravujeme do nejbližších dnů.

Kupce těšil hlavně pohled na cvičící děti. V Biosce se jich představilo opravdu hodně a jasně ukázaly, že Kladno není jen městem hokeje, fotbalu, atletiky, ale i malých sportů. Na palubovce se tak v krátkých skečích představily ladné aerobičky, drsní karatisté, přesní softbalisté nebo urputní judisté.
Nicméně největší část programu obstarali florbalisté.

Dík patří nejlepšímu českému klubu v historii – Tatranu Střešovice. K důstojnosti oslav přispěl vysláním hned tří týmů, malých kluků, už vysloužilých legend i prvního A týmu. Zatímco v žáčcích poutavě bojující svěřence kouče Karla Dufka přehrál 7:2, legendy to proti výběru Hvězd Kladna tak jednoduché neměl. Tatran si neporadil zejména s nestárnoucím Michalem Bradáčem (hattrick), a když se trefil i hokejbalista Tyburec (syn nového kouče áčka Kladna), zrodila se remízka 4:4.

Byly u ní i kladenské hokejové legendy jako Drahomír Žalud Kadlec, Honza Kruliš nebo Vláďa Čavar Kameš, současní hráči áčka Diviš, Kanaďan Lepine, Piskáček či florbalové star minulosti – kromě Bradáče i zakladatel kladenského florbalu Jarda Šedivý nebo Ondra Fuchs, jehož firma Biosku přestavěla.
Závěrečným bonbonkem byl střet áček, které se ještě loni utkávaly v nejvyšší soutěži.

Utkání podle předpokladů zvládl Tatran a vyhrál 11:4. Zajímavostí bylo, že se mu zranil ve druhé části brankář a musela vypomoci kladenská dvojka Cmíral. Dostal se tak mezi elitní společnost.