Ta před šesti roky vyhořela a sdružení ji z dvacetimilionové pojistky částečně obnovilo. Nenašlo však jiný zdroj peněz na její dostavbu.

„Pět let jsme prosili, žádali a nic. Už nás to nebaví, slibů od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, města i kraje jsme si vyslechli dost. V poslední době bylo přítěží také uklízení svinstva, které zde nechávají různá individua,“ zlobí se předseda SSK František Kupec.

Už jarní předsednictvo SSK rozhodlo o prodeji haly, valná hromada ho nyní odsouhlasila. Ovšem se dvěma podmínkami. „Chceme mít jistotu, že ten, komu halu prodáme, dokončí stavbu jako sportoviště. Dále pak požadujeme, aby v jejím rámci vyrostlo i ubytovací zařízení, což by mohlo být pro investora koneckonců výhodné,“ dodal Kupec, podle něhož je překvapivě dost zájemců.

„S tím problém nemáme, i když je nám jasné, že celých dvacet milionů nedostaneme. Aspoň to bude ale něco pro naše kluby a hala snad konečně bude sloužit svému účelu. Druhé podobné zařízení u Sletiště je přeplněné a já vím, že pokud Bioska bude stát, určitě o její využití bude zájem,“ dodal Kupec.