Teprve šestnáctiletý Jakub Gála s pražským partnerem Jakubem Válou vybojovali bronz stejně jako Tereza Vaňková, ve dvojce s Norou Havlínovou (její bývalá spolubojovnice Eliška Válová už bojuje v kategorii žen).

Dokonce na stříbrný stupínek vystoupal potřetí v řadě Štěpán Trojan s Tomášem Váňou.

„Pro nás to bylo letos hodně náročné. K postupu do finále bylo potřeba vyhrát pět utkání , což se povedlo, ale ten šestý jsme zase nezvládli, což určitě zamrzí," říkal dvacetiletý borec, pro něhož je ale aktuálně hodně důležité prosadit se v šestkovém volejbalu.

Dostal se do kádru pražského ČZU a už se připravuje na extraligu. „Ve Slavkově tím byl náš výkon trochu ovlivněn. Přece jen jsme za sebou měli týden tvrdý přípravy na atletickém oválu a nohy byly ztuhlé. proto nakonec stříbro bereme jako úspěch," popsal Trojan.

Na extraligovou sezonu se těší, byť je realistou a zatím se bude mezi nejlepšími českými volejbalisty teprve rozehrávat. „Součástí dvanáctky, která bude jezdit na zápasy, by být měl. Uvidíme, kolik dostanu času na palubovce, ale ze začátku to asi nebude moc," je mu jasné.

Ve Slavkově si Trojan dvakrát zahrál i proti Jakubu Gálovi a vždy vítězně, přece jen je o čtyři roky starší.

Nejprve to bylo už ve druhém kole, ale porážka ještě Gálu s Válou tolik nemrzela, protože zvládli složitého pavouka oprav a po tuhých bojích se dostali až do nedělního semifinále.

Tam ale opět stáli Trojan s Váňou a opět vyhráli.

Člen volejbalové rodiny Gálů Jakub (otec i maminka pracují ve vedení Vavřince a sestra Eliška patří k české beachvolejbalové špičce) ale s kamarádem Válou uspěli aspoň ve velké bitvě o třetí místo, v níž zdolali své tradiční rivaly Berčíka s Prokopem 2:0 na sety.

„Bronzová medaile je pro zatím ještě šestnáctileté kluky v konkurenci starších hráčů ohromným úspěchem a moc jim gratulujeme. Díky svým úspěchům se nominovali na mistrovství Evropy do 18 let do Norska, takže jim přejeme, ať se jim daří i tam," napsala na stránkách klubu maminka Pavla Gálová.

Naopak Štěpán Trojan svůj poslední zápas prohrál. S Tomášem Váňovou nestačili na vítězné Perušiče s Holčíkem, nicméně zápas byl určitě nejlepší v turnaji a vítězové ho urvali až v rozhodujícím, třetím setu.

A ještě slůvko k dívčí kategorii. Původně mělnická Tereza Vaňková s N. Havlínovou vybojovaly také bronz a i jim patří pochvala a gratulace.

Stejně jako celému vedení Vavřince za výbornou reprezentaci města Kladna.