V sobotu BK nastoupili proti nejtěžšímu soupeři - Rokycanům, který obhajuje druhé místo. Hosté neponechali nic náhodě a zodpovědným výkonem nedali domácím nejmenší šanci. Ti po ustrašeném, netýmovém výkonu plném respektu prohráli první polovinu o 30 bodů! Druhý poločas naopak nevyšel hostům, kteří nenavázali na úvod zápasu a domácím tak dovolil dostat se do hry. V průběhu třetí čtvrtiny se dostali až na rozdíl 14 bodů, své snažení ale nedokázali dotáhnout do konce.

Kladno - Rokycany 67:95. Body: Duka 10, Mezera, Kára a Habada 9 - Čechman 18 (4 trojky ), Hovorka 17 a Marian 16.

V neděli přijely na kladenskou půdu Mariánské Lázně, druhý nováček soutěže. Kladno zásluhou kolektivnímu výkonu drželo taktovku ve svých rukách, a to i díky pozdnímu příjezdu soupeře. Zlepšená hra vyburcovala nejlepšího hráče Středočechů Habadu ke skvělému výkonu, podtrženém 33 body a stoprocentní bilanci při trestnýc hodech (11/11). Přes Habadův koncert však zaslouží největší obdiv hrající trenér Valdman, jenž dokázal téměř létat po hřišti a získával jeden balon za druhým. Západočeši nekladli moc velký odpor, a tak Kladenští v klidu dokráčeli k první výhře.

Kladno - Mariánské Lázně 117:70. Body: Habada 33, Valdman 17, Morávek 13 - Mácha a Lang 17, Rolínek 14. (Petr Hála)