Jak uvedl web handisport.cz, roztleskal Radek Procházka několika brilantně zahranými těžkými míči vyprodanou halu v budově ExCeL.

Česká dvojice prohrála ve třídě BC4 ve finále 3:5 proti mistrům světa Pintovi s Dos Santosem z Brazílie, na které nestačila v turnaji ani ve druhém vzájemném zápase. Oproti minulému utkání, v němž prohráli 0:9, však uhráli přijatelnější výsledek. „Měli jsme poslední dva míče, bohužel Leošovi se nepovedlo přirazit červený míček," dodal Procházka.

Při zápasech Procházka neustále trousí různé průpovídky, kterým tedy soupeři kromě Slováků nerozumějí, ale Procházkovi to prospívá: „Zaprvé mi to pomáhá sám sebe namotivovat před každým hodem, a zadruhé ze sebe dostávám tu negativní energii, kterou bych nechtěl poslat do míče," řekl handisportu.cz.

Radka Procházku porazilo v lednu roku 1994 auto. Z nemocnice byl převezen do léčebny v Košumberku, kde se boccia hraje jako součást terapie.
Postupně se zde však zlepšil natolik, že začal porážet všechny ostatní hráče. Podle něj tomu napomohlo i jeho zaměření na taktiku a logiku hry. „Odmalička jsem byl šachista – a tak jsem se snažil převést zkušenosti a dát do hry myšlenku," dodává.

Radek Procházka se narodil 9. června 1985. Pochází z Kladna, ale bocciu hraje za tým TJ Léčebna Košumberk. Jeho trenéry jsou Jaroslav Hantl a Martina Vránová. Mezi jeho zájmy kromě sportu patří hudba, ekonomie, šachy. Má snoubenku Veroniku.

s využitím ČTK