Pražané jsou jedním z týmů, s nimiž by se domácí mohli měřit. Je tady však jedno velké ale. Klokani dokázali naposledy porazit loňského finalistu play-off Vítkovice!

„Jsou v laufu. Navázali na dobré výkony na Czech open a je otázka, jak dlouho jim to vydrží. Pro nás je škoda, že jsme na ně narazili teď," uvedl trenér Kladna Petr Ďarmek.

Jeho tým, stejně jako většina ostatních, měl desetidenní reprezentační pauzu, již využil k poctivé přípravě. Dokonce trenéři přidali jeden trénink, takže se hráči budou nějaký čas připravovat čtyřikrát v týdnu, což je pro amatérské sportovce hrající nejvyšší soutěž velký zápřah.

Čím dřív zmenší rozdíl mezi druhou nejvyšší soutěží a extraligou, tím pro FBC lépe. „Makali jako šrouby, než se to ale promítne do utkání, bude to nějaký čas trvat. Samozřejmě bych byl raději, kdyby to šlo hned," poznamenal Ďarmek a ocenil, jak hráči k přípravě přistupují. „Je tam vidět velké nasazení," řekl.

Zřejmě v nejbližších třech zápasech se bude muset FBC obejít bez svého zraněného asistenta a nejzkušenějšího hráče Miroslava Hanzlíka.
Kladenská soupiska doznala několika změn. Na straně příchodů se jedná o Filipoviče s Pojarem, kteří přichází z Tatranu. Na hostování do druholigového Králova Dvora naopak odešel Linhart, kariéru přerušil ze studijních důvodů Frommel.

Pikantní bude zápas pro Tomáše Kindla, který v Kladně hostuje právě z Bohemians, kde plnil i funkci kapitána. Na straně soupeře naopak nastoupí Marek Zapletal, jenž po dva roky hájil barvy kladenského FBC.

Utkání se hraje v neděli v 17 hodin v hale Bios u zimního stadionu v Kladně.