Středočechům se podařilo odvrátit maximálně nepříznivý vývoj, když po porážce 2:3 dokázali stejným poměrem vyhrát druhý zápas. V Budějkách je ale čeká neméně těžký úkol, alespoň jednou vyhrát.

„Bude to o bojovnosti, herně jsou na tom oba celky podobně, i když u nás vidím výhodu v somatických typech. Teď to jen potvrdit na palubovce,,“ prohlásil kouč Jindřich Licek, jehož svěřenci navštívili fotbalový duel Kladna se Slavií, kde na vlastní oči viděli, co dokáže bojovnost.

Smečař Martin Böhm, který mezi nimi nebyl, považuje za mírné favority domácí, dvojnásobné obhájce titulu. „Dvakrát ukázali, že se umí se na finále umí připravit. My sice vyhráli základní část, ale v minulosti jsme nebyli tak psychicky silní. Teď se ukáže, zda jsme za rok vyspěli,“ prohlásil kladenský smečař, který je v probíhající sérii nejúspěšnější na servisu.

Kladenští tvrdí, že už cíl splnili a finále si chtějí užít. Böhm ale míní, že až tak vážně to myšleno není. „Myslím, že to má jen podpořit pozitivní přístup,“ prohlásil 22letý odchovanec Budějovic, kde strávil pouze juniorské roky. „Pak jsem šel studovat a hrát do Brna, potom jsem se dostal do Kladna,“ přiblížil.

Na jihu Čech má stále trvalé bydliště. „Jen občas tam ale přespím,“ upřesnil. Ve městě nad Vltavě a Malši mu zůstalo plno kamarádů, kteří po oba dny nebudou chybět v hledišti. „Většina bude fandit mě,“ prohlásil Böhm s tím, že někteří se ocitnou v schizofrenické situaci. Budou přát kamarádovi i Budějkám.