"Nedokáži popsat své emoce, protože je to něco nepopsatelně krásného, když za něčím dlouhá léta jdete a pak se to stane skutečností," uvedl na sociální síti a poděkoval nejlepšímu kamarádovi Vaškovi Žaludovi, který ho donutil si poprvé vyzkoušet zmiňovaný sport, jemuž podlehl. 

Stálo prý za to protrpět si několik zraněni - zlomených kostí, poškozených vazů a dostat se na olympiádu.

"Ten pocit si nejde koupit. Minulý rok jsem si přivodil otřes mozku a vykloubil klíční kost s přetrhanými vazy. Přišel jsem tak o tři závody, které pro mě mohly být klíčové a bál jsem se, že mi budou body chybět. Bojoval jsem ale a nakonec jsem to narval a jsem tam!"

Jak Petr uvedl, zásluhu na splnění snu má jeho otec, který je nedílnou součástí cesty. "Od samého začátku mě ve snowboardingu podporoval mnoha způsoby. Věřil, že se tam dostanu, přičemž mě do ničeho nenutil. Je nejlepší táta na světě. Nesmím zapomenout na celou moji rodinu."

Významným přínosem byla podpora Českého olympijského výboru, který Petrovi v posledním roce pomohl nemalou částkou a zařídil mu různé sportovní přípravy. Jeho dík patří i Českému lyžařskému svazu a reprezentaci, které mu zajišťuje a proplácí veškeré náklady spojené se závody.

"S tím je spojena i podpora a práce našich trenérů Přemysla Vidy a Martina Černík. I těm moc děkuji, stejně jako sponzorům a kamarádům," uzavřel Petr Horis Horák.

Slopestyl: je disciplína akrobatického lyžování a snowboardingu, při níž závodník sjíždí trať s umělými překážkami, na nichž se snaží předvést co největší množství co nejobtížnějších triků.

BigAir: je extrémní verzí slopestyle. Závodník provádí složité triky ve vzduchu, jejichž cílem je dosažení značné výšky a vzdálenosti, a to vše při zajištění čistého přistání.