Kadet Lukáš Křižan z BC Kladno (do 66 kg) nestačil na Nikolu Mrázka (BC Geosan Praha). Už v 1. kole ho ringový rozhodčí počítal a pak ukončil utkání pro převahu soupeře.

Junior do 64 kg Lukáš Malý (BC Kladno) se nezalekl Nikity Shesterikova z SKB Praha. Po vyrovnaném úvodním kole se ve druhém boxovalo oboustranně nečistě, ringový rozhodčí ale napomínal pouze domácího boxera, jehož nakonec diskvalifikoval.

Mezi seniory (do 69 kg) byla vyrovnaná dvě kola mezi Ladislavem Kistlerem (BC Kladno) a Lukášem Plzákem z BC Mělník. Kladenský rohovník však ve třetím boxoval nečistě (byl dvakrát napomínán), navíc se choval nevhodně vůči ringovému rozhodčímu, jenž ho nakonec diskvalifikoval.

Ve stejné váze také Ladislav Mohler (SSK Box Kladno) bojoval nečistě proti Pavlu Kšánovi (SKB Praha). Ve 2. a 3. kole byl ringovým rozhodčím veřejně napomínán a posléze prohrál na body.

První vítězství pro kladenské barvy zaznamenal ve váze do 81 kg Marek Šmolík (SKS Box Kladno). Jeho sok Milan Dbalý (Baník Sokolov) nestačil odolávat jeho úderům, tudíž ringový rozhodčí utkání předčasně ukončil pro naprostou převahu – RSC 1. kolo.

V této váze uspěl také Milan Valášek (BC Kladno), jenž po vyrovnaném 1. kole zasadil Zdeňku Zemanovi z SK B Praha tvrdé údery. Soupeř byl dvakrát počítán a ve 2. kole prohrál RSC.

Do ringu nastoupilo 92 boxerů ze 24 klubů. Jedním z vrcholů bylo utkání mezi Martinem Horákem (BC Kladno) a Karlem Cihelníkem (BC Žižkov). Domácí boxer byl na své první utkání v ringu výborně připravený. Po celý zápas měl přehled, tvrdými údery donutil soupeře ustupovat a vyhrál na body.

Zkušenost, se kterou se při svém působení v ringu ještě nesetkal má za sebou mělnický David Čížek, jenž nepochopitelně prohrál na body s pražským Sedláčkem. Druhý den mu ale zavolali ze svazu, že se rozhodčí přehlédl a nakonec tedy vyhrál.

Stejně jako jiné sporty tak i box je rád za každou korunu, proto oceňuje přístup kladenské radnice, bez jejíž podpory by rohovnický sport v Kladně nejspíš nepřežil.

Adam PITUCH, Jiří NAGY