Trenéru Formánkovi se pro Suchdol omluvily opory Dosoudil, Sixta a Moš. Nemohla ani zraněná hokejová posila Evan, a tak zkusili Bressonští hledat jinde. Oslovili i hráče z vyšších soutěží, ale nejspíš kvůli letošním výrazným úspěchům kladenského hokejbalu měli někteří po náročné sezoně teprve první volný víkend bez sportu a účast odmítli. Jedinou bressonskou posilou byl nakonec bývalý hráč dorostu Habešovny Lukáš Holub.

Turnaj začal smutně. Tradičním účastníkem Kapr Cupu byl totiž tým Ďáblic, který nedávno tragicky přišel o svého kapitána Vopěnku. Na turnaj logicky Ďáblice nedorazily a hráči uctili smrt jejich opory minutou ticha. Díky účasti sedmi týmů zvolili pořadatelé drsný systém každý s každým.

Jasný favorit Frýdek-Místek (vítěz všech ročníků), který měl v sestavě bývalé Kladeňáky Ryboně a bratry Slaniny, hned v úvodu klopýtl s domácím Suchdolem. Ten však prohrál s hratelným Ústím – Projekt 2006. Další ústecký tým – Literpool zase perfektně zvládl sobotní zápasy, ale v neděli nestačil na unavený tým Chomutova a ani na domácí. Situace se zamotala tak, že nakonec opět vyhrál Frýdek-Místek, ale netradičně přišel v zápasech o 3 body. Pamětníci vzpomínali, že v minulosti tento tým většinou neprohrával a ještě rozdával soupeřům dvouciferné příděly.

Bresson se rval srdnatě, jenže měl smůlu. První zápas s Literpoolem ztratil v závěru (2:3). Domácímu Suchdolu, který byl nakonec druhý, sice urval bod, ale vedl už 2:0. První vítězství si Bresson připsal s dalším ústeckým celkem a sobotu si pokazil prohrou 0:6 s pozdějšími vítězi. Výsledek je hrozivý, ale Kladno sehrálo perfektní bezbrankový poločas, v němž mělo gólové šance. Ovšem na začátku druhé části inkasovalo, vzápětí rozhodčí přísně vyloučili dva hráče naráz a bývalí extraligoví hokejbalisté ze severu Moravy umí dvojnásobnou výhodu využít.

V neděli ráno čekal na Bressonské nevyzpytatelný Chomutov a smůla je neopustila ani v tomto zápase. V poslední minutě udělal jedinou chybu nejlepší obránce Kutil, chomutovský rychlík mu vypíchl na červené míček a zkušeně zakončil. Chuť si tak kladenský tým zlepšil až v posledním zápase s Blatnou, kde vyhrál 4:1 a obsadil konečnou pátou příčku.

Oslabené kladenské mužstvo hrálo většinu zápasů jen na dvě řady, protože se zranil obránce Ondráček a Mikeš se Zímou dorazili kvůli povinnostem až v průběhu turnaje . Týmu nejvíce chyběl schopný střelec, neboť šance si vypracoval a herně se vyrovnal všem. Jediným, kdo nezklamal, byl střelec Vorlíček, který dal většinu branek a tradičně dobrou formu si do Suchdola přivezl gólman Richter. Za bojovnost však snese ocenění celý kolektiv.
Většina bressonských hráčů vzala do Suchdola opět své rodiny a i přes ne zrovna ohromný úspěch si užila krásný, slunečný víkend.

Bresson: Richter: Král, Jícha, Vršek, Kutil, Zíma- Holub, Pánek, Vorlíček, Kajer, Mikeš, Ondráček, Tůma, Šíma.