Superfinále U16 se konalo o víkendu v maďarské Pécsi a pro Sokol pražský to byla závěrečná zastávka této evropské ligy v letošní sezóně. Kryštof Brezík si s o rok staršími spoluhráči ze Sokola Pražský zahrál proti týmům z Itálie, Bulharska a Maďarska.

První utkání se Stellou Azura Roma bylo pro Sokoly velmi těžké a nedokázali se zadaptovat na rychlost a fyzičnost soupeře. Utkání skončilo jejich prohrou 52:100, ale do dalšího duelu si uvědomili, s jakými protivníky mají tu čest a hodně přidali. S bulharským CSKA Sofia si po první polovině prohrávali, jenže pak začali Bulhary dotahovat a a nakonec duelu otočili k vítězství 75:70. Stejný průběh mělo utkání s maďarským DEAC Debrecen - Sokoli opět zvítězili 74:70.

Hokejisté Kladna porazili Zlín i ve čtvrtém barážovém utkání a zajistili si extraligu i pro další ročník.
Los extraligy je znám. Kladno čekají hokejem napěchované Vánoce

Poslední den byl pro ně významný, neboť hráli o třetí místo celé této sezóně EYBLu proti bulharským borcům z BUBA Basketu. Utkání bylo opět velice napínavé a Kryštof přispěl pěti trojkami (15 body). V závěru se však českým hráčům nedařilo zakončovat, přibylo ještě pár ztrát a po ohromném vypětí padli 82:87.

Kryštof Brezík, jenž se do Prahy dostal z mateřského Nového Strašecí přes Kladno, ale zůstal pozitivní. Čtvrté místo v celé Evropě je přece skvělým úspěchem. "Nejprve chci poděkovat trenérům Reimerovi, Jiráňovi a Veselému, že jsem dostával mnoho šancí, a to nejen v letošní sezoně. Mrzí mě naše prohra v tomhle posledním zápase, ale to je sport. Bylo to tady skvělé a teď se už se soustředím na Try out koncem května ve Fuenlabradě v Madridu. A taky jsem rád, že jsem se dostal na střední školu, která mi umožní dobré vzdělání a hrát basket v zahraničí."

Sokol pražský skončil v Superfinále EYBL čtvrtý. Kryštof Brezík je dole třetí zlevaSokol pražský skončil v Superfinále EYBL čtvrtý. Kryštof Brezík je dole třetí zlevaZdroj: David Brezík