Když v prvním setu kladenský univerzál Svoboda esem vyrovnal na 12:12, těžko mohl někdo tušit, že to je na dlouho poslední bod hostů. Domácí pěti míči v řadě odskočili a set vyhráli.

„Domácí to odehráli skvostně, zatímco my zkazili sedm podání,“ uvedl trenér Kladna Jindřich Licek, jehož tým super zvládl nástup do druhé sady. Rázem vedl 10:2. Brňané sice houževnatě ztrátu stahovali (až na dva), Středočeši ale v pravý čas opět zabrali. „Tentokrát jsem hráli výborně my. Bylo vidět, že Brno je pod tlakem,“ prohlásil Licek.

Třetí sada se lámala na začátku druhé poloviny. Kladno šňůrou pěti bodů uteklo 20:14 a po třetím proměněném setbolu před ním ležel možný poslední set série.

Ten byl nesmírně vyrovnaný. Do stavu 18:17 nikdo neutekl o víc než jeden bod, Brňané ale posléze dvakrát úspěšně zablokovali a nakonec hladce odvrátili první možnost hostů ukončit čtvrtfinálovou sérii. ,,Od Hrocha jsme dostali snad pět šest bodů. Najednou jsme měli svěšené hlavy. Hlavně smečaři,“ konstatoval kladenský kouč.

V tie-breaku se měnily strany za čtyřbodového vedení Kladna. Favorit se už ze sedla nenechal vyhodit a po třetím mečbolu se radoval z postupu.

„Výborně jsme to odservírovali a odsmečovali,“ řekl Licek, jenž ocenil fantastické diváky v zaplněné hale, kteří svému týmu pomohli k nejlepšímu domácímu výkonu v sezoně. „Byli jsme ale lepší i šťastnější a splnili jsme, co chtěli - povinnost,“ uzavřel kouč.

„Jsem rád, že jsme odehráli proti Kladnu výborný zápas. Věřili jsme si, že vyhrajeme a Kladno znervózníme. Bohužel jsme nezvládli závěr,“ zhodnotil zápas brněnský kouč Martin Gerža s tím, že série byla ovlivněná vyloučením Nováka ve druhém kladenském utkání. Včera nesměl nastoupit.

„Ale nebudeme se vymlouvat. Kladno má kompaktnější tým. Náš je postavený na výkonech individualit. Když se jim přestane dařit, nemůžeme vyhrát,“ dodal Gerža.

Semifinálové série začínají až 27. března.

Brno – Kladno 2:3 (21, -19, -21, 19, -8)
Brno: Vlk, Leikep, Jambor, Nadopta, Hroch, Katona, libero Hovorka. Střídali: Auer, Felgr. Trenér: Gerža.
Kladno: Skladaný, Böhm, Fokt, Svoboda, Linz, Sobotka, libero Minařík. Střídali: Diviš, Šrámek. Trenér: Licek.
Rozhodčí: Pecháček, Antušák. Čas: 117 minut. Série: 0:3 (0:3, 1:3, 2:3).