Po 121 minutách tak mohl na palubovce vytrysknout gejzír modré radosti. „Hráli jsme trpělivě. Soustředili jsme se na jejich klíčového hráče Michálka, který se skoro nedostával do hry," uvedl kladenský asistent Petr Klár a přiznal, že místy byla jejich hra syrová.

V prvních dvou setech byl po úvodním technickém timu vždy stav 8:7 a hned potom šlo Kladno do trháku. V úvodní sadě si náskok udržovalo a proměnilo druhý setbol. V následujícím domácí několikrát vyrovnali, avšak v koncovce vlastními chybami nabídli soupeři dvě možnosti ukončit set, přičemž ten využil hned první.

Třetí dějství zastihlo Kladno v nedbalkách. Nejnebezpečnější hráč soupeře Michálek ho sérií pěti bodů zahnal do kouta a výsledkem bylo potupných šestnáct bodů na jeho kontě.

Ani čtvrté se pro hosty nevyvíjelo dobře, prohrávali už osm bodů!

„Pak jsme pustili na hřiště náhradníky a nestačili jsme zírat. Přitom už jsme si připravovali taktiku na pátý set," usmíval se Klár a moc chválil zálohy Syrůčka s Lencem. „Vnesli na hřiště takovou nerozvážnou, mladickou radost ze hry a volejbalový bůh je za to odměnil."

Do koncovky šli Jihočeši už jen za stavu 21:20. Lídr tabulky dvěma míči stav otočil a pak využil dvojblokem třetí mečbol. „Přiznám se, že jsme trošku šokovaní. Takhle vyhrát v Budějovicích ztracený set a nakonec zvítězit za plný počet bodů se nevidí. Domácí si zřejmě mysleli, že už to půjde lehce a set nám darovali," dodal nadšený trenér vítězů.

Už v pondělí hostí Kladno před televizními kamerami v dohrávce pražskou ČZU. Pokud duel, který začíná ve 20.10 hodin, zvládne, bude mít v čele už sedmibodový náskok.