Zahraje si jen Čechie
Tím prvním je celek RSC Čechie Slaný, který má zkušenosti i s nejvyšší soutěží, nyní se po ročním působení v divizi vrací do II. ligy. Druhým je nováček AFC Celtic Kladno, který se po známých problémech s naplněním druhé nejvyšší soutěže rozhodl chytit příležitosti a přijal výzvu.

Původně se měly oba naše celky představit svým příznivcům na domácí půdě v rámci dvojutkání, na hřišti se však ukážou pouze slánští borci. Ti přivítají druhého nováčka FC Dalmach Turnov. Tomu mají co odvádět, neboť v uplynulém ročníku divize s ním dvakrát, byť těsně, prohráli a museli mu tak přenechat prvenství v soutěži.

Celtic Kladno měl změřit síly hned s jedním z největších favoritů na postup do nejvyšší soutěže, plzeňským Indossem. Vzhledem k účasti jeho dvou hráčů na reprezentační akci však muselo být utkání odloženo, náhradní termín pak bude znám během následujících dnů.

Přibývají další týmy
Uzávěrka pro podávání přihlášek a platby doplatků startovného do okresních futsalových soutěží se blíží, neboť byla řídícím orgánem stanovena na pátek 26. září 2008. Většina účastníků okresních soutěží již veškeré přihlašovací náležitosti splnila, ostatní tak musí, chtějí-li být do soutěží zařazeni, učinit nejpozději do stanoveného termínu.

Potěšitelný je fakt, že dochází k přihláškám dalších nových celků. Vedle týmů FC Meiller Slaný a FC Krakovec tak o vstup do futsalových soutěží projevily zájem mužstva Kladno Patriots, Sokol Dobřichovice a Atlantic Rakovník B. Pokud opravdu dojde k tomuto výraznému nárůstu, bude muset být s největší pravděpodobností provedena reorganizace nejnižších soutěží.

Pavel Nepil