RSC Čechie Slaný – FC Dalmach Turnov 5:3 (2:0)

Souboj loni dvou nejlepších celků divize A začali lépe domácí, Průchovu střelu z VPK však hostující brankář s námahou vyrazil. Domácí pokračovali v úvodním náporu, kdy hosty téměř nepouštěli k míči. Ve 3. minutě našel Mrština křížnou přihrávkou rozběhnutého Švástu, jeho tvrdá střela však mířila mimo, Chadimův pokus vyrazil hostující gólman Bursa. V 5. minutě se k exekuci přímého kopu postavil domácí kanonýr Průcha a jeho střela vymetla pavučinky ze šibenice – 1:0. Hosté odpověděli střeleckým pokusem Šritra, ten však neměl potřebnou přesnost, na druhé straně po střele Hafenrichtera skvěle zakročil Bursa. V 10. střílel ze své pověstné otočky Kvapil, i zde byl Bursa na místě, na druhé straně se blýskl po dvou střeleckých pokusech nejlepšího hráče hostí Mencla domácí gólman Kudrna. V 11. se domácí radovali podruhé a opět po krásné střele – tentokrát Mrštinově pod břevno, kdy neměl Bursa žádnou šanci. Vzápětí střílel Chadima v ideální pozici nad, stejně se však na druhé straně vedlo zcela osamocenému turnovskému Šritrovi. Závěr utkání proběhl ve znamení příležitostí na obou stranách, nejprve se netrefil domácí Hafenrichter, skvělou akci na jeden dotek tria Hafenrichter – Mrština – Švásta zakončil posledně jmenovaný nepřesně, po výhozu Kudrny se řítil na hostujícího brankáře osamocený Kvapil, úspěšnější byl však turnovský strážce svatyně. V závěrečné minutě prvního poločasu se musel ohánět i Kudrna v brance domácích, když nejprve skvěle vyrazil pokus Krejčíka, vzápětí se na něj ve vyložené příležitosti řítil zcela osamocený Palounek, i zde Kudrna svůj celek podržel.

Druhý poločas začal opět náporem domácích, nejprve střílel z úhlu pouze do boční sítě Průcha, vzápětí se Kvapil neprosadil další střelou z otočky. Trest za nevyužité příležitosti přišel okamžitě, ve 23. chybovali domácí v rozehrávce, míče se zmocnil Mencl a po kličce Kudrnovi dával do prázdné. Mencl se vůbec stal hlavní postavou následujících minut, když nejprve skvěle našel na zadní tyči úplně volného Šritra, jeho patička však usměrnila míč několik centimetrů vedle tyče. Mencl se vzápětí opět skvěle individuálně uvolnil, tentokrát jeho přesný centr nezužitkoval Palounek. A tak udeřilo na druhé straně. Domácí potáhli rychlý protiútok, Chadima vrátil míč na hranici pokutového území, kde ho z první trefil pod břevno Kvapil. Vzápětí si oba aktéři úlohy vyměnili, Chadima však ve vyložené příležitosti mířil nad.A tak se opět radovali hosté, když se míče zmocnil Krejčík, ideálně našel Palounka, který se dokázal nadvakrát prosadit. Naštěstí pro domácí okamžitě zaúřadovala dvojice Kvapil – Chadima, ten tentokrát centr svého spoluhráče poslal nechytatelně za Bursova záda. Hosty pak po střelách Švásty a Kvapila podržel vynikají Bursa, na druhé straně chyboval ve 39. minutě v rozehrávce Mrština a Taussig opět utkání zdramatizoval. Mrština však v poslední minutě dokázal, že to s míčem opravdu umí, individuální akcí se zbavil dvou protihráčů a dloubáčkem zařídil domácím úvodní tři body.

Branky: Mrština 2, Průcha, Kvapil, Chadima – Mencl, Palounek, Taussig. Rozhodčí: Orálek, Brejník. ŽK: Chadima, Hafenrichter. 50 diváků.

RSC Čechie Slaný: Kudrna – Chadima, Průcha – Jiránek, Kvapil – Matoušek, Hafenrichter, Švásta, Mrština, Abrahám. Trenér: Pavel Žák.

Pavel NEPIL