RSC Čechie Slaný – Dalmach Turnov 4:5 (2:1). Ačkoliv se utkala dvě o záchranu bojující mužstva, bylo utkání velice atraktivní. Domácí se prosadili již ve 3. minutě Mrštinou, hosté kontrovali o minutu později trefou do tyče. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, Kvapil netrefil ve vyložené pozici, na druhé straně mohl domácí gólman Jochman blahořečit rozhodčím, že za hru mimo pokutové území neobdržel druhou žlutou kartu a tím následně i červenou. Ve 13. přece jenom přišel trest, když Zdražil po chybě Čechistů neměl problém vyrovnat. Ale do půlky si Špeta narazil s Kvapilem a zajistil domácím opět vedení.

V úvodu druhé půle se domácí radovali opět, když se tvrdou střelou prosadil Polák. Po turnovském snížení se trefil Klempt na 4:2, ani jeho rána ale jistotu na slánské kopačky nepřinesla. Promarnili jednu tutovku a následně hosté nasadili power-play. A ta byla pro domácí borce tragická, když naprosto neuhlídali střelce Zdražila, který jim dal po akcích s Kalouskem tři góly a duel dokonale otočil.

Branky: Špeta, Mrština, Polák, Klempt – Zdražil 3, Kalousek, Kratochvíl. Rozhodčí: Svatík, Chládek.

Indoss Plzeň – SK Kladno 5:4 (3:3). V souboji o první příčku se štěstí přiklonilo v závěru utkání k domácím. Zápas se přitom vyvíjel lépe pro Kladno, které vedlo 1:0 a po dvou slepených gólech z 15. minuty dokonce 3:1. Jenže už do půle náskok ztratilo. Po obrátce se trefil ještě Chaloupka, ovšem Plzeň odvolala gólmana a Mižár srovnal. Zásah Indoss nakopl a Vnuk završil minutu a půl před koncem hattrick. Hosté následně také zkusili power–play, nicméně tři vteřiny před koncem minul v tutovce Vojnar a hosté si neodvezli ani bod. „Vyhrál šťastnější tým,“ povzdechl si trenér SK Petr Hlaváč.

Branky: Vnuk 3, Mižár, Holý – Chaloupka 2, Vincenc, Fujdiar. Rozhodčí: Kaštánek, Mráz.

Pavel NEPIL, Rudolf MUZIKA