„Doufám, že to bude odrazový můstek na lepší časy," přál si kapitán vítězů Dušan Přívara a pochválil druhou formaci, která utkání vyhrála.
„My, jako první, jsme trošku usnuli na vavřínech. Dostali jsme tři branky," přiznal lídr FBC, jehož těšilo, že navázali na finále play-off I. ligy, v němž Východočechy porazili 3:0 na zápasy.

Kladenští už v první třetině naznačili, že nemusí odjet s prázdnou. „Kontrolovali jsme ji a z toho možná plynula frustrace domácích," mínil Přívara. „Důležité bylo, že jsme částečně hráli to, co trenér po nás chce," dodal.

Už zítra čeká florbalisty Kladna další extraligový mač. Pokud by v něm uspěli, šlo by o prvořadou senzaci. Před televizními kamerami budou tentokrát ve sportovní hale u Sletiště hostit Chodov (16.15), který přijede i s nejlepším střelcem historie extraligy Matějem Jendrišákem.

„Musíme hrát disciplinovaně, bez vyloučení. V posledním utkání s Otrokovicemi ukázali, jak jsou silní," připomněl Přívara víkendovou výhru Pražanů 11:3.

Ta se ale začala rodit, až když stáhli hru na méně hráčů. „Na dvě pětky mají neskutečnou sílu. Musíme hrát na tři sta procent. Když to vydržíme, můžeme uspět. Budeme potřebovat i štěstí, jemuž musíme jít naproti," tvrdil kladenský kapitán a doufal, že brzy naskočí tři mladíci, jež FBC získal ze Střešovic.

Pardubice – Kladno 4:5 sn (0:0, 3:3, 1:1 – 0:0).
Branky: 23. Zozulák, 26. Vaculík, 31. Vaculík, 52. Lisa – 21. Filipovič, 27. Přívara, 39. Prošek, 42. Eichler, nájezd Kindl.