V sobotu proti Karviné domácí rozhodli vlastně během tří minutového úseku v prvním dějství. V něm dal tři branky Šíchou (první gól v sezoně), Příhodou a Šrámkem a soupeř, přestože snížil a vyprodukoval i další možnosti, se už na pořádný dostřel nedostal. V závěru naopak skóre pečetil Radek Šíma, což se mladíkovi povedlo nakonec i v neděli. „Škoda, po dobré první třetině jsme do druhé asi nenastoupili tak, jak jsme měli a tahali jsme se vlastně až do posledního gólu," trochu vadilo mladému obránci Kladna Jakubu Koubovi.

Jihlava od prvního vzájemného střetu s Kladnem (doma podlehla 0:4) začala celou extraligu válcovat a stoupla až na čtvrtou příčku. Tým plný nědávných skvělých juniorů v čele s brankářem Humlíčkem a útočníky Dankem a Střechou bojoval moc a moc, prožil ale po delší době nulový víkend.

Po sobotní porážce v Plzni podlehl i v Kladně 1:3.

Domácím pomohly dvě situace. Když na konci prvního dějství Danko šťastně vyrovnal na 1:1, udělali hosté vzápětí hrubou chybu ve vlastním pásmu a po krásné individuální akci je potrestal bek Kouba. „Konečně to tam spadlo, byl to můj první gól, ale je to vlastně jedno, hlavně že se vyhrálo. Míček jsem měl trochu za sebou, ale pořád si říkáme střílet, střílet, tak jsem to zkusil a propadlo mu to nějak pod rukou. Možná neviděl," hájil Humlíčka spokojený Jakub Kouba.

V závěru pak Jihlava nezvládla disciplínu a její dvojnásobné oslabení potrestal po libové přihrávce Hnízdila už zmíněný Radek Šíma.

Alpiq – Karviná 4:1 (3:0, 0:1, 1:0). Branky: 9. Šícha (Soukup), 11. Příhoda (Dědič, Hnízdil), 11. Šrámek (Soukup, Nedvěd), 44. R. Šíma (Pražák) – 23. Palcek.

Alpiq – Jihlava 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Branky: 2. Šrámek (Ogurčák), 30. Kouba., 41. R. Šíma (D. Hnízdil, Dědič) – 29. Danko (Střecha).