Arsenal nastřílel sice úctyhodných patnáct branek, ale také dostal deset gólů, u kterých byl jediný muž – Radek Rác. Hbitý domácí útočník totiž vstřelil devět branek a na jednu nahrál. „Nedokázali jsme si s ním poradit, i když jsme na něj před zápasem hráče upozorňovali, že je nebezpečný. V podstatě mu vyšlo na co sáhl. Asi se mu dlouho a možná, že již vůbec, nepodaří někomu dát devět branek,“ dodal ke kanonádě domácího útočníka trenér Arsenalu Benešov Otto Kovář.

Celtic Kladno – Arsenal Benešov 10:15

Střeleckou exhibici obou týmů rozjel v 6. minutě bodlem hostující Kilián. Vzápětí přidal druhý gól Janda a zdálo se, že je jen otázkou, kolik nastřílí Arsenal branek do sítě Celticu. Jenže hosté mysleli jen na útok, čehož hlavně domácí kanonýr Rác využíval a během pár vteřin připravil první gól pro Tomašeka a vzápětí si pozice vyměnili. Jenže Arsenal opět odskočil o dvě branky a Rác kontroval jedním zásahem. Do přestávky si takto vybudovali hosté dvoubrankový náskok.

Na začátku druhého dějství Arsenal vstřelil hned tři góly a opět se zdálo, že Celtic odpadne. Jenže to by nesměl mít kanonýra Ráce, který stačil korigovat. Přesto hosté vedli ve 37. minutě devítigólovým rozdílem. Jenže v závěru zápas vypustili, čehož využil Rác a čtyřmi góly upravil na konečných a divokých 10:15.

„Splnili jsme povinnost uhrát tři body, ale podali jsme nejhorší výkon v sezoně. Náš výkon se odvíjel od soupeře, který byl špatný. Místo, abychom Kladnu vnutili svůj styl, přizpůsobili jsme se jeho hře. Výsledek by byl byl daleko jednoznačnější, nebýt posledních tří minut, kdy jsme soupeři dovolili dát čtyři branky, a tak je výsledek pro domácí přijatelný. Je dobré, že jsme vstřelili patnáct gólů, ale aby třetí nejlepší obrana ve druhé lize dostala deset gólů, navíc od posledního mužstva, je tragické“ byl po vyhraném zápase trenér Arsenalu Benešov Otto Kovář velmi nespokojen s výkonem defenzivy.

Branky: 11. Tomašek (Rác), 11. Rác (Tomašek), 15. Rác (Tomašek), 20. Rác (Tomašek), 27. Rác (Volman), 33. Rác, 38. Rác (Zubek), 39. Rác (Tomašek), 40. Rác (Tomašek), 40. Rác – 6. Kilián, 8. Janda (Mrha), 12. Žáček, 13. Hrachovský (Kilián), 15. vlastní, 16. Kilián (Janda), 22. Janda (Kilián), 23. Mrha, 24. Kilián (Pavlík), 27. Janda (Hampešt), 28. Hrachovský (Pavlík), 36. Kilián (Šimáček), 37. Pavlík (z PK), 37. Mrha (Žáček), 37. Žáček (Mrha). Rozhodčí: Ježek, Pražák. ŽK: 1/3. Poločas: 4:6.

Celtic Kladno: Grznár – Fišer, Inneman, Tomašek, Rác, Volman, Zubek.

Arsenal Benešov: Kondrát – Janda, Hampešt, Šimáček, Pavlík – Hrachovský, Kilián, Žáček, Mrha.