Scházelo však málo a souboj o zlato ho minul. V semifinále totiž prohrával s brněnským Skálou už 1:3. Faktu, že utekl hrobníkovi z lopaty, si cení. „To jsem se hodně vytáhl," pochválil se velký talent českého ping pongu.

Štěstěna už k němu nebyla tak přívětivá ve finále, kde narazil na Ostraváka Martinka. Valenta měl proti nasazené jedničce za stavu 10:8 dva mečboly. O dva roky starší soupeř je odvrátil a vyhrál 16:14 potom, co útok kladenského hráče skončil od pásky v autu.


„Druhé místo je, dá se říci, potvrzením mé pozice, protože jsem byl nasazený jako trojka," podotkl Valenta, jenž bude mezi juniory působit ještě dva roky. Stříbro neřadí mezi svoje největší úspěchy, mezi lepší výsledky však ano. Rodinnou událostí pak byl očekávaný mix, ve kterém nastoupil se svoji o dva roky mladší sestřenicí Lilianou Plachou. Jejich pouť šampionátem skončila už v prvním kole. Jako zklamání vyřazení nebrali, spíš to byla zajímavá zkušenost.


„Měli jsme těžkého soupeře. Porazit jsme je ale mohli, protože jsme prohráli pouze dva tři," přiblížil Valenta s tím, že se na mix připravovali minimálně, tudíž to nebylo z jejich strany špatné. Úspěchy slaví i slánský stolní tenis. Členka klubu STS Slaný Niamh Štricová vybojovala se sušickou Helenou Sommerovou pro pražskou Kotlářku titul mistryň republiky družstev starších žákyň.

„Největšími soupeřkami jsme byly samy sobě, protože nám to moc nešlo a poprat se s tím bylo těžké," prozradila loni třetí dívka šampionátu jednotlivkyň. Navázat na bronzovou medaili se pokusí o víkendu v Hostinném. Za svůj největší prozatímní úspěch považuje páté místo na mistrovství světa družstev.