"Bod je dobrý, ale je tady pachuť dvou setů, v nichž jsme byli na ručník. Z utkání mám rozporuplné pocity," prohlásil druhý trenér Kladna Tomáš Samsely potom, co jeho tým vyhrál úvodní set a v dalších dvou byl sparingpartnerem.

"Lvi výborně bránili naše naivní útoky, skvěle podávali a nekompromisně trestali chyby," řekl kouč s tím, že před čtvrtým setem si řekli, že se musí vrátit na původní cestu, což se jim podařilo. Utkání popáté v sezoně dovedli do tie breaku, který poprvé prohráli.

Libero vítězů Milan Moník měl také smíšené pocity. "Měli jsme vyhrát 3:1, zejména když máme v utkání sedmnáct bodových bloků," konstatoval český reprezentant a litoval nevynucených chyb, jimiž prohráli dva sety.

"Na druhou stranu jsme rádi, že jsme souboj prvního s druhým vyhráli," řekl a přiznal, že na nich možná trošku ležel stín ze smolného středečního vyřazení z Champions League a také kumulující se únava.

Ples fotbalového SK Kladno se v kině Sokol opět povedl.
Karel a Karel, kráska na tyči, šunkoví trenéři. Další ples SK Kladno bavil

V tie breaku byli od začátku vepředu domácí, kteří dvěma bloky odskočili na čtyřbodový rozdíl (11:7). Náskok pak bez potíží uhájili.

Na další metu dosáhl kladenský univerzál Kristaps Platačs. Nejčastěji bodující borec extraligy ve čtvrtém setu zvyšoval na 20:16 a zaznamenal 400. bod v základní části! Byl také nejvíc bodujícím hráčem zápasu (24).

Do konce základní části schází čtyři kola. Ve čtvrtek hraje Kladno v Brně a v sobotu hostí Ústí nad Labem. Severočeši mají v sestavě Krále Kladna, smečaře Tomáše Hýského. Potom jedou do Librece a končí doma v derby s Příbramí.

Lvi Praha - Kladno 3:2 (-23, 16, 13, -21, 9).

Esa: 5:3. Bloky: 17:3. Čas: 131 minut.

Kladno: Kyjanica (6), Graham (5), Platačs (24), Seppänen (13), Gonçalves (10), Neves, libero Fernández. Střídali: Villarreal (1), Imamura (6).