Trenér vítězů Arnaud Josserand si pochvaloval, kvalitu hry svých svěřenců, zejména v prvním a druhém setu, kdy měl soupeř lepší nástup.

"Je skvělé, že máme tak inteligentní tým, který se vždy dokázal vrátit do zápasu. Měl velkou energii a celkově nám šel dobře servis a příjem," uvedl francouzský kormidelník a upozornil, že Budějovice mají výborné družstvo, které se bude zlepšovat. "Před utkáním to řekl na poradě i náš kapitán Adam Zajíček," doplnil.

Nového trenéra Kladna nadchla atmosféra v hale. "Bylo úžasné hrát před takovými diváky. Slyšel jsem od hráčů, že v play off byla v hale skvělá atmosféra a těšil jsem se na ni. Nepředpokládal jsem však, že to bude takové už na začátku sezony," uvedl s úsměvem.

Libero poražených Petr Michálek uznal, že domácí byli lepší.

"Kladno hrálo perfektně a vyjma třetího setu nedělalo moc chyb. Nám dělal v nízké hale nejvíc problém jeho tvrdý servis," řekl a vyzdvihl univerzála Orlů Platačse (27 bodů). "Byl suverénně nejlepší z týmu Kladna," podotkl a vyjádřil se také k rozhodčím.

"Poslední dobou se mi nelíbí styl jejich pískání. Na můj vkus se chovají arogantně a dělají moc chyb," uzavřel.

V úvodním setu ztratili oba soupeři tříbodový náskok (2:5, 20:17), a tak se rozhodovalo v koncovce. Při servisu Niklase Seppänena vedli domácí 24:22 a vzápětí využili hned první možnost ukončit set. Ránu Antonyho Goncalvese Jihočeši nezkrotili.

Po předlouhé výměně získali hosté na začátku druhé části vedení 6:1. Orli však ztrátu smazali a pak poprvé překlopili stav na svoji stranu (14:13). Od té chvíle měli bodově navrch a ve finále měli k dispozici tři setboly. Druhý z nich využil opět Goncalves, který byl vyhlášený nejlepším hráčem utkání.

Až ve třetím dějství Jihočeši zužitkovali dobrý nástup. K dispozici většinou měli zajímavý náskok, který činil až šest bodů. S pohodlným vedením v zádech dovedli set do vítězného konce. Druhý z pěti setbolů proměnil Oliver Sedláček.

Teprve čtvrtý set začali lépe Kladenští. Po třech esech Kristapse Platačse odskočili na 14:9, a byť hosté ztrátu umazali a ubránili dva mečboly, nakonec padli. Bylo to po dlouhém servisu Eduarda Carísia.

Zdroj: Bohumil Kučera

Už ve středu mohou jít fanoušci Kladna na další utkání. V odvetě poháru CEV přivítají Orli belgický Gent, kterému v prvním utkání podlehli 2:3. Hraje se od 18.00 hodin a fanoušci mohou po utkání zasypat hrací plochu plyšáky, které potěší děti v dětských domovech.

Kladno - Č. Budějovice 3:1 (22, 22, -20, 22).

Esa: 9:10. Bloky: 7:8. Čas: 122 minut.

Kladno: Zajíček (9), Graham (8), Platačs (27), Seppänen (12), Goncalves (12), Neves (3), libero Fernández. Střídali: Hýský, Imamura (3).