V předešlých vždy vedli 2:1. Tentokrát však prohrávali už 0:2. „Ze začátku to vypadalo, že odjedeme domů za hodinu s prohrou 3:0. Ale ukázali jsme to, co nás provází sezónou, a to je bojovnost. Bod jsme získali zaslouženě," řekl kapitán Kladna Borek Fokt.

Jeho protějšek Michal Hrazdíra litoval zbytečné ztráty. „Soupeř se ani tak nezlepšil v průběhu zápasu, ale my jsme hodně spadli. Pak nás stálo až příliš moc sil vybojovat tie-break," řekl a dodal, že Kladno začalo dobře přihrávat, čímž snížilo účninnost brněnského servisu. „Nakonec jsme rádi za dva body," dodal.

První sadu prohráli hosté příliš hladce. Ve druhé se rozkoukali a prohráli ji až v koncovce. Zlepšení Kladna se potvrdilo v dalších setech. Začalo hrát svoji hru, zlepšilo servis a přihrávku, což mu zajistilo snížení. Čtvrtý set se Brnu nepodařil. Kladenští pokračovali ve své úspěšné hře a ovládli ho jednoznačně.

V tie-breaku pak převážilo přece jenom domácí prostředí. Hosté hráli dobře a domácí nezvítězili tak jednoznačně, jak se od čtvrtého celku tabulky očekávalo.

Kouč vítězů Ondřej Marek přiznal, že jeho svěřenci nenašli účinnou zbraň na riskantní servis soupeře. „Přesto jsem rád, že se nám podařilo udržet domácí neporazitelnost. Tento zápas ale beru jako ztrátu bodu," řekl.

Kladenský asistent Petr Klár pochválil hlavního kouče Milana Fortuníka, který od druhého setu postavil na post univerzála Rusa Kulla, což byl návrat k rozestavení z úvodu sezony.

„Ukázalo se to jako skvělý tah. Saša se začal prosazovat a naše hra měla hned jiný ráz. Bohužel jsme v druhém setu za stavu 21:21 zkazili po timu Brna servis, a to nás možná stálo lepší výsledek," řekl s tím, že jejich tým šťastně uhrál koncovku třetího setu a ve čtvrtém doslova po všech stránkách exceloval. Pátou sadu rozhodlo za stavu 9:8 eso domácích.

Brno – Kladno 3:2.
Sety: 14, 22, -23, - 14, 11. Diváci: 410.
Kladno: van Haarlem, Bouza, Seifert, Křesťan, Cull, Fokt, libero Sadílek. Střídali: Kullo, Kozík, Nesvařil.