Nechme tentokrát velký sport v klidu. I kdyžv sobotu ránoty Domažlice, vedené zkušeným Zdeňkem Michálkem, nebudou žádná legrace. Ale té je na SK stejně čím dál méně.

Takže - v sobotu se v Rozdělově na „cvičišti“ koná tradiční volejbalový turnaj příchozích. Turnaj, který vznikl jako pocta Janu Závorovi, výbornému volejbalistovi starého opravdu kladenského klubu, který hrával na rozdělovské antuce druhou ligu. Honza Závora, učitel ze Středokluk, se cestou na kole domů, do Kladna, srazil s autem a nepřežil. Jeho turnaj však žije dál. Ze staré party - vzpomeňte - Mirek Bartl, Mirek Horký, Karel a Josef Zvelebilové, Jarda Kouba, Franta Mejtský - už nechodí hrát nikdo, ale vstali noví bojovníci.

Turnaj už není tak mohutný jako dřív, ale drží se.

Letos bude mít premiéru i výrazně a hezky upravený místní areál, který kromě antukových dvorců se chlubí i hřišti pro plážový volejbal. Je tu příjemné posezení - prostě příležitost k lidovému sportování. V Rozdělově je to navíc návrat ke kořenům. Sem kladenský volejbal patří, tady má svou tradici. Ano, bylo fajn chodit na extraligu do haly u Sletiště, je škoda, že se tam špičkový volejbal neudržel - důvody znají nejlépe majitelé spadlého klubu. Klubu, který byl – a to si přiznejme, tak trochu implantátem.

Ano, oprava „cvičiště“ byla výraznou investicí, ale účel za to stojí. Preference sportu pro všední den je moudrá. Takové investice nejsou peníze zahozené do nekonečné žumpy dluhů. Konečně už „posilovna“ pod širým nebem na Sletišti to ukazuje nejlépe - místní pracoviště jsou plná skoro nepřetržitě.

Nicméně, počkejme si jak to bude s činností a využitím volejbalového areálu v Rozdělově. Zítra má šanci k výrazné propagaci.
Hraje se Turnaj příchozích. Turnaj pro každého!!

Otakar Černý st.