V kategorii Stock byl na startu pouze jeden Čech a zároveň nejmladší účastník celého závodu. Matyáš Knopp (9 let) se postupně seznamoval s tratí a v závěru proháněl soupeře i o dvě generace starší.

V kategorii Modified byli na startu tři čeští jezdci a nejvíce se očekávalo od aktuálního mistra ČR, kterým je v 16 letech kladenský Matěj Šulc. Matěj se pohyboval celý závod mezi elitními jezdci v druhé desítce celkového pořadí. Poslední jízda měla rozhodnout a povedla se. Matěj v ní vybojovat v přímém souboji juniorský titul. Celkově Matěj obsadil skvělé 17.místo.

Nejsilněji byla z českého pohledu obsazena kategorie Formulí. Zde se na start postavilo hned sedm monopostů a opět v čele s již několika násobným mistrem ČR Lukasem Hochem (16 let). Lukas bojoval na trati s několika předními evropskými jezdci o první desítku absolutního pořadí. Nakonec mu to v kvalifikacích nevyšlo, ale i tak dokončil závod po těsném souboji na senzačním 11. místě a jako juniorský mistr.

Všem jezdcům patří poděkování za vzornou reprezentaci České republiky v tomto nádherném sportu a těšíme se na další úspěchy nejen na mezinárodní scéně.

Za RCAČR trenér sekce Aleš Horák