Já ale začnu futsalem. Sezonu jste s Kladnem začali výborně, vedete tabulku druhé ligy. Cítíte šanci na postup mezi elitu, kde už Kladenští párkrát byli?
Je jen lehce přes třetinu soutěže, ale máme už nějaký náskok i kvalitu, takže si přiznejme, že o tom uvažujeme.

Jak dlouho vůbec futsal chytáte?
Už takových osm let, začínal jsem ještě na gymnáziu. Přišel jsem z Prahy rovnou do Kladna, tehdy se klub jmenoval SAT-AN – s kamarády. Dal jsem si pár tréninků a bavilo mě to a baví dodnes.

Prioritou pro vás je ale velký fotbal, ne?
Ano, futsal je příjemným doplňkem a vlastně také další trénink navíc. Pro mě jedině dobře.

Jste odchovancem pražské Dukly stejně jako o tři roky mladší brácha Daniel. Kdo sleduje první ligu, musí vidět, že v Dukle se mu daří, sledujete ho?
Vzhledem k tomu, že v Benešově chytám třetí ligu a do toho druhou ligu futsalu v Kladně, tak času na sledování bráchy tolik nezbývá. Ale když je možnost, rád se na něj podívat jdu. Má našlápnuto dobře a teď jen aby vydržel. Možná by to chtělo pár gólů navíc, aby se dostal třeba ještě dál než do Dukly.

Vy jste si ligu nakonec nezachytal, proč?
Je pravda, že jsem několik let strávil v prvním týmu Dukly Praha jako náhradní brankář a asi třicetkrát jsem byl i na lavičce při zápasech první a předtím i druhé ligy. Do zápasu jsem ale nikdy nešel.

Jak vůbec skloubíte fotbal s futsalem, když oboje chytáte vlastně na opačných směrech od Prahy?
Dá se říci, že bydlím vlastně na půli cesty, v Praze. A že rád cestuji (smích). Ze začátku jsem chytal v Dukle fotbal a dostal se do Kladna na futsal, což od sebe daleko není. Pak ale Dukla udělala farmu v Benešově, tam jsem se zaháčkoval a získal kamarády. Vycházím tam skvěle nejen s kabinou, ale i s vedením a lidmi kolem fotbalu, kteří jsou skvělí. A to samé platí o Kladně. Navíc nejsem zastáncem toho chytat každý půlrok v jiném klubu.

Co se týče fotbalového Benešova, tam je to docela zajímavý příběh, protože po velkých letních změnách ve vedení a odchodu řady opor měla spousta odborníků jasno: jediné sestupové místo v ČFL obsadí právě Benešov. Vy ale hrajete skvěle, proč?
Máme nadstandardní kolektiv a jsou tam kluci, kteří chtějí hrát fotbal na určité úrovni. Vedlejší věci je moc nezajímají, jsou rádi, že hrají a jdou si za svým. Přitom v kádru je pět lidí, kteří loni hráli krajský přebor, máme tam mladé kluky z benešovské mládeže. I tak je vidět, že to jde a že je občas lepší dát přednost vlastním mladým klukům, kteří jsou zapálení, než za leckdy nesmyslné finanční požadavky kupovat do třetí ligy hráče třeba ze zahraničí. Takže parta, nasazení a trenér, který tomu dá správný impuls, tohle zatím v Benešově funguje.

Jaký vůbec je Josef Laštovka jako kouč. Vy tohoto bývalého ligového borce znáte už jako spoluhráče, změnilo se něco po jeho přechodu na trenérský post?
Úplně se to asi nezměnilo, ale přece jen je už starší a má přirozený respekt trenéra. Dá s ním o spoustě věcí pobavit, ale konečné slovo má jednoznačně on. Rozhodně mu do toho nikdo nemluví. Na druhou stranu od hráčské kariéry má vlastně jen pár týdnů a dobře si pamatuje, jaké to být na straně hráčů.

Chytáte sice výborně, ale máte v v týmu i hodně kvalitního konkurenta Nicolase Rotbauera, který čapal i v mládežnických reprezentacích. Jak spolu vycházíte?
Není moc lidí, se kterými bych nevycházel, a s Nicolasem jsme si sedli nadstandardně. Nám nevadí, když chytá ten druhý, zajdeme společně na pivo, na fotbal. Vychází to z celkově dobré party v Benešově, ale tak by to podle mne mělo být v celé třetí lize. Vždyť je to přece jen spíš amatérská soutěž.

Ne každý bafuňář a majitel si to myslí jako vy, o soutěži se říká leccos. I proto se ptám: Zachráníte se?
Letos by měl padat jediný tým a v situaci, v níž jsme, už to nemůžeme dopustit. Já pro to udělám maximum.