Kladno pak patřilo ke špičkovým celkům druhé nejvyšší soutěže a do první ligy nakouklo epizodně ještě v sezoně 1996/97 (16. místo) a 2003/04 (11. místo). O trvalejší zařazení mezi tuzemskou elitu usiluje od roku 2005, kdy se do tehdejší 1. Umbro ligy vrátili. A hned v ní dosáhli svého největšího úspěchu, když se probojovali do play-off.


Říká se, že druhá sezona je pro nováčka kritická, což se potvrdilo i v kladenském případě. Záchrana pak přišla v poslední chvíli, když tým vyhrál nečekaně na palubovce Mikesky Ostrava.


Aby se situace v nadcházejícím ročníku neopakovala, odhodlalo se vedení k razantnímu kroku – odvolalo zkušeného a dlouholetého trenéra kladenského týmu Petra Hlaváče. Zajistit náhradu na uvolněné místo nebylo nijak složité, když trenérská role u SK Kladno byla nabídnuta říznému obránci celku Miroslavu Chadimovi.


„Už jsem cítil, že hráčsky to v nejvyšší soutěži není úplně ideální, a tak jsem nabídku rád přijal,“ tvrdí Chadima, který se do práce pustil s vervou, ale dlouho v nové funkci nezůstal. „Oslovil jsem pětatřicet nových hráčů, převážně z futsalových celků kladenského okresu. Myslel jsem si, že všichni budou s nabídkou účinkovat v nejvyšší soutěži potěšeni. V tom jsem se bohužel nejvíce zmýlil a zklamal,“ hořekuje Chadima, podle něhož byla účast na trénincích i zápasech mizivá. „Posledním hřebíčkem pro mne pak bylo naše vystoupení v Poháru ČMFS. Sice jsme zvítězili v krajském finále nad divizním Kolínem a v celostátním osmifinále jsme pak přehráli Litvínov, jenže na tato utkání jsem sestavu doslova lepil. To mi vzalo veškerou sílu a chuť dál pokračovat,“ dodal Chadima.


Protože Chadima skončil, vedení týmu stálo na začátku července před dvěma zásadními problémy – složení kádru a obsazení trenérského postu. Překvapení se nekonalo – výbor sáhl po osvědčené dvojici Petr Hlaváč – Zdeněk Hašek. Ten, ačkoliv působí jako trenér u třetiligové Vlašimi, se uvolil společně s držitelem trenérské futsalové licence Hlaváčem znovu vytáhnout do boje o kladenské futsalové prvoligové bytí. Oba trenéři se shodují, že na nějaké zásadní změny již mnoho času není.


„Po zkušenostech z přípravného období pod vedením Míry Chadimy se musíme opět spolehnout na stejný kádr, který ligu na jaře zachránil. To znamená stará osvědčená jména Müller, Fitko, Junek, Vincenc, Manda a další. Z nováčků zůstal především ten, o kterého jsme nejvíce stáli – mladý, individuálně velice dobře vybavený Vladimír Vymětalík. Kádr pak ještě posílí brankář Jindřich Čížek a Milan Polák,“ popsal Hlaváč.


Více ve čtvrtečním Kladenském deníku.